Авто-мото

ПО ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА ФЕРАРИ ГО „ЖРТВУВАЛЕ“ РАИКОНЕН

Фетел вели немало „местенки“ во Монако

Фетел и Ферари го обоија Монако во црвено!

Себастијан Фетел го помина својот колега од Ферари, Кими Раиконен преку...

Батон го „крена“ Верлајн!

Во финишот на трката во Монако имаше страшен момент и излегување на...

Батон до Алонсо: Ќе се измочам на твоето место!

Фернандо Алонсо му се јави на Џенсон Батон, кој седеше во неговиот болид на...

Македонската химна „грмеше“ на Нирбургринг (ВИДЕО)

Стефановски со своето одлично возење стана првиот Македонец кој има триумфирано на оваа патека

Иџе не признава „пекол“, Нирбургринг е освоен на ред е титула во ЕТЦЦ (ФОТОВЕСТ)

Македонскиот автомобилист ја оствари првата победа и тоа на легендарниот Нирбургринг, сезонава во ЕТЦЦ шампионатот, а сега на ред е титулата во ова натпреварување. Иџе со одличните две возења додаде нови 18 бодови и се впушти во борбата за титулата. Добрите возења сега ќе треба да се потврдат и на преостанатите три трки во Португалија, Белгија и Чешка.

Иџе: Непроценлива победа, благодарност до сите Македонци сега е време за славје во Скопје

„Благодарам на поддршката од сите. Ова е трка од соништата и се надевам ќе продолжиме така. Благодарам на сите Македонци кои што ни давата поддршка и овие пехари се за вас. Се гледаме за некој ден во Скопје каде што ќе прославиме сите заедно" изјави Стефановски

Еден-два за Ферари во квалификациите во Монте Карло

На пол позицијата ќе биде Раиконен, а зад него ќе стартува клупскиот колега од Ферари, Себастијан Фетел. На третото место е Ботас од Мерцедес, додека Луис Хамилтон разочара и утре ќе стартува од 14. место

ДОМИНАЦИЈА: Стефановски го освои Нирбургринг!

Македонецот во последниот круг успеа да дојде до најголемиот успех сезонава. Освоен е Нирбургринг!

ОДЛИЧНО ВОЗЕЊЕ И ПРВ ПОДИУМ СЕЗОНАВА: Второ место за Иџе на Нирбургринг

Нашиот најдобар возач во последните километри од трката дојде до втората позиција, и со тоа го освои првиот подиум сезонава

Хамилтон со популарноста го „стигнува“ и Шумахер

Луис Хамилтон е најпопуларниот Формула 1 возач и наскоро може да се споредува со Михаел Шумахер во неговите најдобри денови, вели последното испитување на јавноста во Ф1

Стефановски со четврто време во квалификациите нa Нирбургринг

Нашиот возач имаше четврто време од 9:16.127 минути во квалификациите пред утрешната прва трка на Нирбургринг

Роси се повреди во мотокрос несреќа

Деветкратниот Мото ГП шампион, Валентино Роси заврши во болница со повреди на градите и стомакот по пад на мотокрос-тренинг во четвртокот, потврди неговиот тим Јамаха

Ботас вози за Мерцедес поради спонзорот?

Валтери Ботас треба да му се заблагодари на својот фински спонзор „Вилхури" за местото во Мерцедес оваа година, признава неочекувано шефот на тимот, Тото Волф

Pages