Авто-мото

Автомобилистичката федерација со официјално соопштение:

Трката е организирана надвор од сите правила, се оградуваме од одговорност

Хамилтон е пресилен во Ф1, петта победа во Остин...

Луис Хамилтон е несопирлив сезонава во Формула 1 и со нов триумф во Остин, за...

Инцидент на крајот, трката во Скопје прекината!

Враќањето на кружните автотрки во Скопје за жал го одбележа сериозен инцидент....

„Триплета“ за АКК „Никола Карев“

Во конкуренција на 12 возачи, на првите три места се пласираа Филип Василевски...

Иџе на крајот четвртти, титулата за Фулин

Македонскиот автомобилист, Игор Стефановски Иџе не успеа да направи сензација, заврши на четвртото место на овогодинешниот ЕТТЦ шампионат. Ваквиот епилог беше познат уште по првата трка на патеката Мост. 

ШТЕТА: Иџе ги загуби шансите за титулата

На првата трка во Чешка, Стефановски заврши на осмото место и сега нема ни теоретски шанси да стигне до тронот во ЕТТЦ шампионатот

Хамилтон прв од почеток до крај, му се насмевнува титулата

Британецот кој стартуваше од полпозицијата, извозе сигурна трка и на крајот освои нови 25 поени

Иџе ќе стартува петти во Чешка

Македонскиот автомобилист, Игор Стефановски Иџе ќе стартува од петтото место на утрешната трка на патеката Мост, која е последна и одлучувачка на ЕТТЦ шампионатот. 

Хамилтон ја освои пол позицијата на Сузука

За возачот на Мерцедес ова е вкупно 71 најдобро возење во квалификациите

ИЏЕ ВЛЕГУВА ВО ИСТОРИЈАТА: Македонец се бори за евро титулата

Игор Стефановски – Иџе, викендов ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се заокружи ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Автомобилскиот ас има огромни шанси за победа и освојување на шампионатот.

На осумгодишниот Петар му нема рамен во „картинг“ (ВИДЕО)

Осумгодишниот Петар Богатиновски го освои првото место на картинг шампионатот во Србија. Македонското чудо од дете до пехарот дојде доминантно, победи на 22 трки од вкупно 23.

„Летечкиот“ Иџе најавува: Во Чешка одам на победа

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе викендов во Чешка ја вози последната трка од оваа сезона во ЕТЦЦ шампионатот. 

НИ ХАМИЛТОН, НИ ФЕТЕЛ: Победа на Ферстапен за прослава на 20 роденден!

Возачот на Ред Бул ја оствари втората победа во кариерата откако беше најбрз на Големата награда на Малезија, и тоа на својто 20 роденден...

Хамилтон до пол-позиција број 70

Неговиот најголем конкурент за титулата Себастијан Фетел трката во Сепанг ќе почне од последната...

Pages