Авто-мото

Автомобилистичката федерација со официјално соопштение:

Трката е организирана надвор од сите правила, се оградуваме од одговорност

Хамилтон е пресилен во Ф1, петта победа во Остин...

Луис Хамилтон е несопирлив сезонава во Формула 1 и со нов триумф во Остин, за...

Инцидент на крајот, трката во Скопје прекината!

Враќањето на кружните автотрки во Скопје за жал го одбележа сериозен инцидент....

„Триплета“ за АКК „Никола Карев“

Во конкуренција на 12 возачи, на првите три места се пласираа Филип Василевски...

БИЗАРНО: Никој не стигна до целта (ВИДЕО)

На Ф1 патеката во Сепанг, а како предигра возеа нивните колеги од Формула 4, и сите девет возачи не успеаја да го видат црно-белото знаме кое го означува крајот на трката...

Фетел: Можеме да бидеме и побрзи

Себастијан Фетел доминираше на петочните тренинзи пред Малезиското ГП, за по нив да изјави дека очекува Ферари да биде уште побрз на саботните квалификации и на неделната трка

„Човекот од ФИА“ ќе ги предаде тајните на Рено?

Повеќе Формула 1 тимови се лути на Светската автомобилистичка федерација (ФИА), по оставката на поранешниот технички шеф, Марсин Будковски и неговото наводно вработување во тимот на Рено

На Гасли му е жал за Квјат!

Формула 1 дебитантот, Пјер Гасли вели дека му е жал за Данил Квјат, откако ќе го замени Русинот на следните две трки од сезоната во Малезија и Јапонија

Хамилтон: Нема потреба од тимски наредби

Луис Хамилтон уште еднаш повтори дека не сака Мерцедес да имплементираат тимски наредби за да му помогнат да ја освои титулата оваа сезона, бидејќи и така смета дека ќе биде пред колегата Валтери Ботас

Алонсо со бокс во ѕидот во Сингапур!

Фернандо Алонсо признава дека толку бил лут по излетувањето во првиот круг на Сингапур ГП трката, што со тупаница направил дупка во ѕидот на неговата соба

Ред Бул добро заработува, но и добро троши

Формула 1 тимот на Ред Бул Рејсинг имаше приходи од 197 милиони фунти во 2016 година и речиси цела сума ја потроши на својата Ф1-програма, се открива во последните документи на компанијата

Леб: Доволно сум брз за враќање во ВРЦ

Себастиен Леб, деветкратниот рели ВРЦ шампион, верува дека уште ја има потребната брзина за враќање во шампионатот и покрај тоа што поминаа пет години од неговата последна сезона

Роси: Тешко против Маркез

Валентино Роси се согласува со својот колега од Јамаха, Маверик Вињалес, дека ќе биде речиси невозможно да се спречи Марк Маркез да ја освои Мото ГП титулата по неговата победа на Арагон ГП трката минатиот викенд

Волф: Некогаш ни побелува косата од Хамилтон

Шефот на Мерцедес, Тото Волф признава дека понекогаш е вистински предизвик да се „ракува" карактерот на Луис Хамилтон, но додава дека британскиот возач е „бесценет" за неговиот тим

Pages