Авто-мото

И ШПАНЕЦОТ СЕ ВКЛУЧИ ВО ДИСКУСИЈАТА

Алонсо: Не сме виделе многу вакви потези

Форс Индија ќе стане Форс Уан?

Тимот на Форс Индија почна со процесот за преименување на тимот за 2018 година...

На Фетел му се заканува дисквалификација?

Возачот на „Ферари“ би можел да биде казнет дополнително поради инцидентот на...

Волф: Луис и Себастијан треба да поразговараат

Додека речиси секој во Ф1 има свој став околу вината за инцидентот меѓу...

Дали Ле Ман може да биде среќeн за Тојота?

Тојота повторно е фаворит за победа на легендарната трка „24 Часа Ле Ман" овој викенд, дури и пред Камуи Кобајаши да го сруши рекордот на квалификациите, меѓутоа неизвесноста е дел од спектаклот на патеката Сарт

Волф сака да го нокаутира шефот на Ферари!

Шефовите на Мерцедес, Тото Волф и на Ферари, Мауцирио Аривабене на прв поглед добро се согласуваат и покрај битката на нивните тимови за врвот во Ф1

Ф1-шефот Кери со знамето во Ле Ман

Извршниот директор и претседател на Формула 1, Чејс Кери е официјалниот стартер на 85. издание на легендарната автомобилистичка трка 24 Часа Ле Ман овој викенд

Марко: Возачите на Ред Бул не можат да ги завршат договорите

Ред Бул имаат целосна контрола околу судбината на нивните Формула 1 возачи, тврди советникот на тимот, Хелмут Марко, кој исто така е и шеф на возачката академија на компанијата

Ожие бара поддршка од Форд

Светскиот шампион во рели, Себастиен Ожие вели дека Форд мора да го поддржи тимот на М-Спорт за да остане во британскиот тим

Рено веруваат дека Кубица е доволно брз за Ф1

Директорот на тркачки операции на Рено, Алан Пермејн смета дека Роберт Кубица покажал дека е доволно брз за кам-бек во Ф1 на тестирањето во Валенсија, зголемувајќи ги шпекулациите дека тој ќе го замени Џолион Палмер во тимот

Розберг не ни помислува на кам-бек

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Нико Розберг ги отфрли коментарите на неговиот поранешен шеф, Тото Волф, кој посочи дека Германецот може да се врати во блиска иднина и тоа со Ферари

Милијардерот Строл горд на својот син

Милијардерот Лоренс Строл верува дека перформансите на неговиот 18-годишен син Ленс на Канадското ГП се доказ дека тој го заслужува своето место во Формула 1

Мајкл Даглас прогнозира дека Алонсо ќе се повлече

Холивудската легенда Мајкл Даглас смета дека Фернандо Алонсо ќе замине во пензија на крајот на годината

Мекларен одлучиле да се разделат со Хонда?

Британскиот таблоид „Дејли мејл" тврди дека тимот на Мекларен решил да се раздели со јапонскиот производител Хонда и да се врати со кориснички мотори на Мерцедес од 2018

Pages