Авто-мото

Танак со победа во Германија, Ожие пак на врвот

Естонецот От Танак стигна до победа за М-Спорт Форд на Германското рели,...

Алонсо нема да брза за одлука

Фернандо Алонсо открива дека неговите планови за иднината може да не се познати...

Перез пред останување во Форс Индија

Серхио Перез е блиску до продолжување на договорот со Форс Индија и во 2018...

САДИК КАН: Улична трка во Лондон, зошто да не?

Првиот повек на Лондон вели дека неговиот град е „отворен" за соработка со ФИА, и идеја да се организира трка од Формула 1

Фетел, Алонсо, Ботас и останатите дивееја по улицита на Лондон (Фото+Видео)

Прв пат во историјата на Формула 1, сите 10 екипи се најдоа на патеката, но надвор од викендите, кога се оддржуваат трките. Организаторите на Големата награда на Велика Британија, трка која ќе се вози овој викенд,...

Ботас тргнал навреме, во границите на дозволеното

Автомобилската федерација потврди дека возачот на Мерцедес не ги прекршил правилата при стартот на трката за големата награда на Австрија.

Стефановиќ носи италијански тим во Ф1?

Српскиот бизнисмен, Зоран Стефановиќ, кој се обиде да го донесе неговиот Стефан ГП тим во Ф1 во 2010 година, во Австрија откри дека има нов обид за влез во Формула 1 по состанокот со Рос Браун

Кими: Го давам мојот максимум

Кими Раиконен вели дека го дава својот максимум за да добие подобри резултати во Ф1 по коментарите на претседателот на Ферари, Серџо Маркионе кој посочи дека Финецот „заостанува"

Фетел и Рикијардо сигурни во пребрзиот старт на Ботас

Себастијан Фетел вели дека уште верува дека Ботас имал предвремен старт, но прифаќа дека стјуардите на трката се тие кои ја одредуваат легалноста

Доминација на АКК „Никола Карев"

На патеката во Кичево, по пауза од три сезони, се одржа првиот натпревар од државниот шампионат во автомибилизам на кружни патеки. Се појавија 21 натпреварувач од седум клубови од земјава. Возачите беа поделени во пет класи, кои беа групирани во две дивизии.

Ботас издржа за австриска победа, Фетел ја зголеми предноста

Валтери Ботас стигна до својата втора победа во Формула 1, откако од пол-позицијата стигна до првото место во Австрија, и покрај предизвикот на Себастијан Фетел во Ферари во финишот на трката. Фетел со второто место пред Даниел Рикијардо и Луис Хамилтон го зголеми водството во генерален пласман

Ботас ја има пол-позицијата за ГН на Австрија

Финецот Валтери Ботас ќе стартува од пол-позицијата на трката за Големата награда на Австрија, откако денеска беше најбрз во квалификациите

Саинц да не ја „гризе раката која го храни“

Карлос Саинц Јуниор доби предупредување од шефовите на Ред Бул дека има договор со Торо Росо за 2018 година и дека се однесува „неблагодарно"

Pages