Другата страна на спортот

ЌЕ ДРЕМЕ ВО ЗАТВОР: Одбиена е кауцијата за Семедо

На португалскиот дефанзивец, играч на Виљареал, му се заканува затворска казна...

ДИНО Е ХЕРОЈ: Златниот олимписки медал е за...

Дино Соколовиќ е сензационалниот параолимписки шамапион во слалом на Игрите во...

ЈА ЗГАЗИ ОД ЌОТЕК, а потоа дури и се верија! (...

Бејзбол играчот, Данри Васкез, доби отказ во професионалниот бејзбол клуб...

Дијагноза рак - па 48 зрачења, операција и ЗЛАТО! (ВИДЕО)

Прикaзна која мотивира, и пример кој покажува дека се може се доколку се има доволно воља, верба и упорност, онаа на освојувачот на златниот медал на Параолимпијдата во сноуборд-крос, Бибиан Метел-Спе...

Јане го запозна Пол Погба и од неговата ВИП ложа го следеше дуелот на „Олд Трафорд“

На малиот херој Јане Велковски, му се оствари желбата да се запознае со ѕвездата на Манчестер Јунајтед и беше гостин лично на Погба, за дуелот на „црвените ѓаволи“ против Севилја, во Лигата на шампионите

Роналдо го купи најмоќниот автомобил за 2,6 милиони евра

Најновиот модел на Бугати забрзува од 0 до 100 км на час за само две и пол секунди, а може да развие брзина од 420 км на час

ТОЈ Е ЛЕГЕНДА НА ЛИВЕРПУЛ: Но плукна 14 годишно девојче - навивач на Јунајтед! (ВИДЕО)

Џејми Карагер е една од најголемите легенди на Ливерпул, но она што го направи по дербито со Манчестер Јунајтед става “црн печат“ на неговата кариера...

Путин наредил да се сруши авионот, за да се спасат Игрите во Сочи 2014

Рускиот претседател лично дал наредба да биде срушен патничкиот авион, за кој стигнал извештај дека носи бомба, која треба да биде активирана на отворањето на Зимските олимписки игри пред четири години

ХАОС НА “ТУМБА“: Газдата „мафташе" со пиштол, сакаше да се пресмета со судијата (ВИДЕО)

Дерби дуелот на грчкиот шампионат во кој почнаа да играат, но не завршија ПАОК и АЕК е прекинат откако се случија големи немири во самиот финиш...

Важно е презимето – ТИЛИ

Тоа е едно сложно одбојкарко-кошаркарско семејство...

„Дилав" крек, ја закопав мајка ми, го гледав татко ми во затвор, и потоа станав НБА ѕвезда!

На почетокот на 21 век беше мега-ѕвезда. Беше втор пик на драфтот во 1999 година, три пати биран во ол-стар тимот, а во првата сезона со Хјустон беше прогласен за дебитант на годината... Со еднаква брзина со која дојде во НБА, Стив Френсис пропадна.

Кога ја загубив ногата... телото не е толку битно! (ВИДЕО)

Параолимпијката во сноуборд, Американската Брена Хакаби со самоуверена појава сака да стане симбол на другите жени со инвалидитет...

Pages