Други спортови

МЛАДИОТ ХРВАТ НЕ ГО ИЗДРЖА ПСИХОЛОШКИОТ ПРИТИСОК

Чориќ загуби „добиен меч", Федерер е во финалето!

ПОЧЕТОК НА ПРВЕНСТВОТО: Првиот боксерски спектакл...

Утре спортската сала „Младост" ќе ги вгости најдобрите боксери во Македонија,...

Томи Хас се прости од тениските терени (Видео)

Томи Хас е директор на тенискиот турнир во Индијан Велс, кој е во тек, а ја...

Федерер ги гази помладите и си ги подобрува...

Роџер Федерер е неверојатен и во 36. година од животот игра блескаво и е ги...

Со седум каратисти во Виена

Македонската репрезентација во традиционално карате од 16 до 18 март, ќе земе учество на Европскиот Фудокан Карате Куп*ДУНАВ ОПЕН 2018* за сениори, јуниори, кадети и деца... 

ИКАС е бренд, Матка е подготвена за јубилејното 50. издание

Традиционалниот Илинденски кајак слалом, или популарно ИКАС годинава ќе го има своето јубилејно издание. На 8. и 9. април на патеката на Матка по 50. пат ќе се одржи една од најпознатите кајак трки во Европа

ФЕДЕРЕР: Моите одлуки не зависат од Новак и од Рафа

Најдобриот тенисер на светот Роџер Федерер истакнува дека атмосферата на турнирите е потполно поинаква кога на нив учествуваат и Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал...

Стојаноски доплива до две трети места, Ангеловски - финалист

Андреј Стојаноски освои трето место во дисциплините 200 метри слободно и 200 метри мешано, додека пак Љупчо Ангеловски успеа да влезе во финале во дисциплините 50 метри слободно и 50 метри делфин.

Македонија со успехот на "ЗА-НЕД-ДО" прва на Балканот

Академијата за боречки вештини "ЗА-НЕД-ДО" од Битола која е официјален претставник при [WFMC] Светскиот совет за боречки спортови и вештини за Република Македонија зеде учество на првиот Балкански шампионат кој се одржа во Брчко.

НОЛЕ Е НЕСПРЕМЕН: Не требаше да бидам овде, како прв пат да играм

Само пет-шест недели откако го оперираше лактот, Ѓоковиќ се појави во Индијан велс, и се чини дека Србинот тоа го направи недоволно подготвен...

Синот на Аркан и Цеца го нокаутираше противникот во дебито (Видео)

Вељко Ражнатовиќ, син на убиениот Аркан и популарната фолк пејачка Цеца, со победа ја започна спортската кариера во кик бокс. На дебито во рингот, во салата во Јагодина, Вељко со нокаут го победи Бугаринот Краст Јорданов. Ражнатовиќ во рингот влезе со песната „Марш на Дрина“, а во втората рунда успеа да го нокаутира противникот.

Дамите куглаа (ФОТО)

Билјана Гаврилова победи на Осмомартовскиот турнир во куглање за жени кој се одржа во кугларницата „Мусандра" во Скопје. Гаврилова до победата дојде со резултат од 518 соборени дрва, со што беше подобра од репрезентативни и клупски колешки Тања Трпковска (489) и Данче Наумовска (478). Кај аматерките, најдобро се покажа Милена Лакс, која истотака доби пехар. При свеченото отворање, говор одржа директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, кој ја фрли и првата кугла, а претседателот на клубот, Предраг Николиќ, на сите учеснички им подари по една роза.

Јотовски го „срамни со земја“ бројот 1 во Ровињ!

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски, многу полесно од очекувањата го победи Чехот Зденек Колар со 6-2, 6-2, и се пласираше во третото коло на фјучрс турнирот во Ровињ

Едвај го преживеа породувањето, а сега повторно победува

Во првиот меч по пауза од повеќе од шест месеци, Американката го помина првото коло на Индијан Велс

Pages