ОТКАКО ПРИРЕДИ СЕНЗАЦИЈА НА ЗОИ

Историја: Ледецка со злато и во сноуборд

Естер Ледецка од Чешка пиша историја на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. 

објавено: 24 февруари 2018 - 10:30

Откако го освои златен медал во супервелеслалом на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Естер Ледецка од Чешка дојде до нов голем успех. Во финалето во паралелен слалом во сноуборд беше подобра од Германката, Селен Јерг. Таа единствената која имала настап и во алпско скијање и во сноуборд на едни исти ЗОИ и притоа да освои две злата. Третото место и припадна на Рамона Терезија Хофмајстер од Германија.

Најново во Други спортови