Се ближи крајот на турнирот, остана уште битката за злато

Утеха за актуелните шампиони - Канада ја освои бронзата во хокеј на мраз

Актуелните олимписки шампиони, Канаѓаните ја освоија бронзата на турнирот во хокеј на мраз по победата од 6:4 во малото финале со Чешка

објавено: 24 февруари 2018 - 15:33

Актуелните олимписки шампиони, Канаѓаните ја освоија бронзата на турнирот во хокеј на мраз по победата од 6:4 во малото финале со Чешка.

Канаѓаните успеаја брзо да закрепнат по шокантниот полуфинален пораз од Германија и да стасаат до медал.

Постојано беа во предност, во еден момент и со убедливи 6:2, а Чесите на крајот со два гола избегнаа катастрофа.

Утре рано наутро од 5,10 часот се игра големото финале меѓу Русија и Германија.

Најново во Други спортови