Други спортови

ИНИЦИЈАТОРИТЕ ГО СМЕНИЈА МАЛЕНКО: Дарко Нашков е...

Едногласно беше изгласан и новиот Управен одбор и тоа: Сашо Тодоровски,, Ернест...

Утеха за актуелните шампиони - Канада ја освои...

Актуелните олимписки шампиони, Канаѓаните ја освоија бронзата на турнирот во...

Сергеева призна дека се допингува, ИОК ја исклучи...

Руската олимпијка Надежда Сергеева призна дека користела недозволени...

Реванш за Сочи - Американките златни во хокеј на мраз на ЗОИ

Женската репрезентација на САД го освои златниот медал на ЗОИ во Пјонгчанг, а трилер финалето против Канада го доби по изведување пенали. Драмата ја одлучи шестата серија и прецизниот удар на Ламоро-Дејвидсон

Антонио Ристевски пак без пласман, златото во слалом е за Мирер

Ветеранот Андреас Мирер го освои златниот медал во слалом во олимписката трка во Пјонгчанг и го разби шведското проклетство од цели 38 години, а патеката повторно не ја мина нашиот скијач Антонио Ристевски

До сребро со 22 „шрафови" во нозете (ФОТО)

Кинескиот фристајл скијач, Зонгјанг Џија стигна до сребрениот медал на Олимпијадата во Пјонгчанг, но со еден неверојатен податок кој беше откриен нешто подоцна...

СЕРЕНА ИМАЛА СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ: Малку недостасуваше да умрам после породувањето

Поранешниот број 1 во светот на женскиот тенис признава дека била блиску до смртта после оперативниот зафат кој на свет ја донесе нејзината ќерка Олимпија...

Германија ги симна „Трите круни“, Канада го доби дербито со Финска

Хокеарската репрезентација на Германија приреди сензација и го елиминира олимпискиот вицешампион Шведска со победа од 4:3 по продолженија и ќе игра во полуфиналето на турнирот во Пјонгчанг. Противник ќе им биде актуелниот шампион Канада

Свејни како рекреативка во Пјонгчанг, ги заборави акробациите дома (Видео)

Унгарката Елизабет Свејни имаше повеќе трикови користејќи ги дупките во правилникот за настап во акробатско скијање, отколку што покажа елементи на било каква акробација на ЗОИ во Пјонгчанг

Страшен пад на канадски олимпиец, прогнозите се лоши (Видео)

Според лекарските претпоставки, Крис дел Боско има скршена карлица

Русија е моќна машинерија, со 6:1 ги прегазија Норвежаните за полуфинале

Руската хокеарска репрезентација моќно, во свој стил ја прегази Норвешка со 6:1 и ќе игра полуфинале против Чешка на ЗОИ во Пјонгчанг

БРОНЗЕНАТА ЛИНДЗИ ВОН ИСКРЕНО: Оставив се што имам во себе на оваа планина

Со 33 години е најстарата скијачка со медал на ЗОИ со што ја помина Михаела Дорфмајстер која освои златен медал во спуст и во супервелеслалом на игрите во Торино 2006 година.

КАСАИ КАКО ВИСТИНСКИ „КАМИКАЗА": Ќе скока на Олимпијадата и со 49 години!

Јапонскиот ски-скокач Нориаки Касаи веќе испиша многу страници во историјата на олимписките игри, а планира да скока и на наредните во Пекинг во 2022 година...

Pages