Други спортови

Лоши вести од Вимблдон

Лина загуби и во игра на двојки

Болт со емотивно збогување со Острава, Ван Никерк...

Јусеин Болт со победа се збогуваше од еден од своите омилени митинзи, откако...

Новак го доби првиот подготвителен меч на трева

Светскиот рекет број 4, Новак Ѓоковиќ го совлада Канаѓанецот Васек Поспишил со...

Лина даде достоен отпор на првата носителка

Ѓорческа загуби со 2:0 во сетови, во дуелот со фаворитката Круниќ

Лопез во драма подобар од Чилиќ на Квинс Клаб

Шпанскиот ветеран Фелисијано Лопез се врати од еден сет негатива за драматична 4:6/7:6(2)/7:6(8) победа над Марин Чилиќ за трофејот од подготвителниот турнир за Вимблдон, елитниот Квинс Клаб во Лондон

Квитова со кам-бек трофеј во Бирмингем

Поранешната двократна шампионка од Вимблдон, Петра Квитова покажа дека е подготвена за уште еден „напад" на титулата во Лондон откако ја освои титулата во Бирмингем

Продолжува легендата за Роџер Федерер во Хале

Роџер Федерер има прати вистинска „закана" на своите ривали пред Вимблдон, откако го „уништи" Александер Зверев со 6:1/6:3 за по деветти пат да ја освои титулата на Гери Вебер опен во Хале

Федерер се забавува во Хале (ВИДЕО)

Роџер Федерер ќе го игра 140. финале во неговата кариера, 11. во Хале. Искусниот Швајцарец во борбата за пехарот за противник ќе го има Александер Зверев. Федерер до новото финале дојде во голем стил, погледнете ги најинтересните моменти, како и поенот за победа во полуфиналето.

Лопез против Чилиќ за титулата во Квинс

Фелисијано Лопез ќе игра за титулата на престижниот турнир во Квинс клубот во Лондон, а противник утре ќе му биде Марин Чилиќ 

„Спартанците“ одново го преслушаа Азербејџан

Македонската одбојкарска репрезентација ја забележа втората победа на турнирот во Тирана. Иако „црвено-жолтите“ уште веќе го осигураа местото на „фајнл-форот“ во Копенхаген, на дуелот против Азербејџан одиграа максимално славејќи со 3-0. 

Светот на Олимпизмот го прослави денот на Олимпизмот! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Олимпискиот ден се одбележува во сите земји на нашата планета како глобален Олимписки настан на кој се промовира Олимпиското движење.

Федерер: Мареј е уморен и се мачи со повреди

Роџер Федерер верува дека светскиот рекет број 1, Енди Мареј има проблеми со повреди откако го освои првото место на АТП-листата

Еванс позитивен на кокаин!

Британскиот тенисер Ден Еванс потврди дека имал позитивен тест на кокаин на тест во април, по што му се заканува двегодишна суспензија

Федерер според планот против Маер

Роџер Федерер го совлада актуелниот шампион Флоријан Маер за да стигне до полуфиналето на Гери Вебер опен во Хале, доближувајќи се до две победи до осмата победа на подготвителниот турнир за Вимблдон

Pages