Други спортови

НЕКОГАШНИТЕ ГИМНАСТИЧАРКИ БАРАА ДА СЕ СООЧАТ СО НАПАЃАЧОТ

Педофилот што злоупотребил многу американски спортистки го чека доживотен затвор

После тричасовно „печење" – Димитров е во...

Бугарскиот тенисер се пласира во наредната рунда на Австралија опен откако со (...

ХОКЕЈОТ ГИ ОБЕДИНИ: Северна и Јужна Кореја во ист...

Зимските Олимписки игри почнуваат на 9. февруари, а на хокеарскиот турнир во...

Боза „Ози опен“ - Кај дамите од Топ-15 носителки...

Елиминацијата на Гарбиње Мугуруза и нејзиниот пораз од Су-Веи Си доведе до...

Браќата Недеви и Ангеловски - најдобри меѓу најдобрите

Врз основа на постигнатите врвни спортски резултати во 2017 година, Управниот одбор на МТКФ на последната седница донесе одлука за наградување на најдобрите Македонски каратисти за 2017 година.

ТРГНУВА ТУРНЕЈАТА – 4 СКОКАЛНИЦИ: Фрајтаг најдобар во првите квалификaции

Германскиот скокач Рихард Фрајтаг оствари најдобар резултат во квалификациите за првото натпреварување на „четирите скокалници", она во германскиот Оберсдорф.

НОВАК ГО ОДЛОЖИ ВРАЌАЊЕТО: Многу сум тажен!

Иако тоа беше најавено за петок, сепак, Србинот признава дека чувствува болки во пределот на проблематичниот лакт и нема да игра во Абу Даби...

РАОНИЧ: Да почнеме во Австралија и да завршиме во Америка, потоа да одмориме!

Канадскиот тенисер вели дека тениската сезона би требало да трае осум месеци, јасно и поради што, да се избегнат повредите кај играчите.

Во еден здив за 30 часа

Македонските планинари и планински тркачи Александар Кирковски (ПК Македон) и Игор Јовановски (ПСД Макпетрол) придружувани од Мики Тодоровски успешно реализираа еден невообичаен спортски подвиг - последователно брзинско искачување на трите највисоки планини на Балканот во календарска зима.

Два часа магија: Уживајте во најдобрите 1.000 поени на Федерер (ВИДЕО)

Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер оваа година се врати триумфално, освои седум трофеи, од кои два гренд слем. Погледнете ги најдобрите 1.000 поени на Федерер во неговата кариера, видео-записот трае два часа. 

Јакупи: Јас требаше да бидам спортист на годината, а не Стоилов

Македонскиот каратист Берат Јакупи се огласи на својата „Фејсбук" страница по повод доделувањето на наградата за најдобар спортист на годината. Тој истакна дека е обесправен и дека признанието неправедено му е доделено на Стојанче Стоилов.

ЃОКОВИЌ СЕ ВРАЌА: Роџер и Рафа се доказ дека се може!

Српскиот тенисер е задоволен како се одвива соработката со Андре Агаси и Радек Штепанек, и дека заедничка цел им е да ги освои најголемите турнири.

Стоилов и Георгиева спортисти на годината во избор на Агенцијата за млади и спорт

Стојанче Стоилов собира награди за најдобар спортист во Македонија, вечерва тој го заслужи признанието и во изборот на Агенцијата за млади и спорт, а со него главната награда ја заслужи и каратистката Јована Георгиева

МОК додели стипенции на спортисти за ЛОИ во Токио 2020

Македонскиот олимписки комитет (МОК) денеска додели стипендиски договори на спортисти кои се потенцијални олимпијци. Според договорите, спортистите ќе бидат стимулирани во периодот до почетокот на Олимписките игри во Токио кои се во 2020 година.   

Pages