Други спортови

НЕКОГАШНИТЕ ГИМНАСТИЧАРКИ БАРАА ДА СЕ СООЧАТ СО НАПАЃАЧОТ

Педофилот што злоупотребил многу американски спортистки го чека доживотен затвор

После тричасовно „печење" – Димитров е во...

Бугарскиот тенисер се пласира во наредната рунда на Австралија опен откако со (...

ХОКЕЈОТ ГИ ОБЕДИНИ: Северна и Јужна Кореја во ист...

Зимските Олимписки игри почнуваат на 9. февруари, а на хокеарскиот турнир во...

Боза „Ози опен“ - Кај дамите од Топ-15 носителки...

Елиминацијата на Гарбиње Мугуруза и нејзиниот пораз од Су-Веи Си доведе до...

Погрешна дијагноза, па операција на левата рака ја спречија Лина Ѓорческа да игра на Австралија опен

Лина Ѓорческа нема да игра во квалификациите за настап на Австралија опен, а причината е најпрво погрешната дијагноза, па потоа и операцијата на зглобот на левата рака

Серена Вилијамс се враќа на тениските терени со дерби против Остапенко

Серена Вилијамс се враќа на тениските терени и за првпат откако ја роди ќерката Алексис Олимпија Оханијан ќе игра и тоа против победничката на Ролан Гарос, Јелена Остапенко

Младинските клубови добиваат финансиска инјекција, Каевски ќе го „чешла“ секој потрошен денар

Новиот проект на АМС опфаќа 240 млади клубови, а сумата за распределба е 22,5 милиони денари. На овој начин директорот Дарко Каевски се надева дека ќе се направи голем чекор во развојот на спортот. 

РАФА НЕ ИГРА ВО АБУ ДАБИ – Можеби ќе го прескокне и Мелбурн?

Првиот тенисер на светот сеуште има проблeми со коленото поради што сигурно ќе ги пропушти егзибициите во Емиратите, а можеби и Австралискиот Грен слем турнир...

Не сакам веќе да страдам: Белгијката потпиша документи за еутаназија

Мариеке Вервурт ќе го помине Божиќ во својата куќа во Брисел, а последна желба и е да ја расфрлаат нејзината пепел заедно со бели лептири

Отворен тренинг-центарот во Штип, на ред се Прилеп и Крива Паланка

Се очекува наскоро отворање на втората група во Штип, додека центрите во Прилеп и Крива Паланка исто така се веќе функционални со една група и се очекува нивно формално отворање. Во моментот има бројка од околу 60 дечиња во трите пинг-понг центри...

Лејтон Хјуит прави сензационален кам-бек на Австралија опен

Лејтон Хјуит ќе направи сензационален кам-бек и по две години откако објави дека се пензионира повторно ќе игра тенис на професионално ниво

Шабан Трстена додели пет златни оскари

Освојувачот на златниот медал на Олимписките Игри во Лос Анџелес во 1984 година, најави дека ова ќе прерасне во традиционална манифестација

Добивам закани од Кајчевски и Цветкоски, ама не се откажувам!

Иницијативата за Вонредно Собрание беше одбиена, а на 16. декември се одржа тематско Собрание на АФМ, по кое ништо не се промени околу раководните позиции а иницијаторите останаа незадоволни.

Претседателе, важни се атлетичарите, условите, РЕЗУЛТАТИТЕ пред се !!!

Со оглед дека АФМ, од какви и да е причини, ја нема известено јавноста до денес, ние како иницијативен одбор согласно принципите на транспарентност во работењето сакаме да дадеме известување од оддржаното собрание на АФМ .

Pages