Други спортови

НЕКОГАШНИТЕ ГИМНАСТИЧАРКИ БАРАА ДА СЕ СООЧАТ СО НАПАЃАЧОТ

Педофилот што злоупотребил многу американски спортистки го чека доживотен затвор

После тричасовно „печење" – Димитров е во...

Бугарскиот тенисер се пласира во наредната рунда на Австралија опен откако со (...

ХОКЕЈОТ ГИ ОБЕДИНИ: Северна и Јужна Кореја во ист...

Зимските Олимписки игри почнуваат на 9. февруари, а на хокеарскиот турнир во...

Боза „Ози опен“ - Кај дамите од Топ-15 носителки...

Елиминацијата на Гарбиње Мугуруза и нејзиниот пораз од Су-Веи Си доведе до...

Европското маратонско злато патува за Италија: Меучи прв низ целта

Слично како и кај жените, еден атлетичар се издвои и не ја испушти предноста до крај, за да се закити со злато во маратонот, на Европското првенство во Цирих. Даниеле Меучи, 28-годишниот италијанец од Пиза, е нов...

Ивановиќ: Морав да земам таблети за да продолжам

Ана Ивановиќ и Марија Шарапова одиграа вистинско финале пред финалето на турнирот во Синсинати. Еден драматичен маратон, кој го доби Србинката по, скоро, три часа под жешкото сонце во Охајо. По победата, Ивановиќ призна...

Ивановиќ дишеше последна во трилерот со Шарапова

Ана Ивановиќ се пласира во финалето на турнирот во Синсинати победувајќи во исцрпувачко, трилер-полуфинале против Марија Шарапова. Српската убавица ја победи Руската со 6-2, 7-5, 7-5 по многу пресврти, брејкови и...

Федерер против Ферер во финалето во Синсинати

Роџер Федерер го дели уште еден меч до рекордната шеста титула на турнирот во Синсинати, откако синоќа многу лесно и неочекувано брзо го елиминира Милош Раониќ. Швајцарецот славеше со 6-2, 6-3 за само 69 минути, по што...

Пливачот Јанкуловски со личен рекорд го освои 28. место на 400 слободно

Тој за речиси четири секунди го подобри личниот рекорд, а утре ќе настапи и во трката 200 метри слободно

Серена со пресврт во финалето во Синсинати

Само вторпат во својата кариера Серена Вилијамс се пласира во финалето на турнирот во Синсинати, благодарение на вечерашниот триумф над Каролине Вознијацки. Актуелната број еден на светот почна бавно и тешко, губејќи го...

Го „изведе“ почетниот удар: Мис на Тексас мислеше дека е на куглање, а не на бејзбол (ВИДЕО)

Моника Еванс, Мис на Тексас требаше да го изведе првото фрлање на бејзбол мечот Тексас ренџерс – Лос Анѓелес Енџелс. Но, наместо бејзбол фрлање, таа мислеше дека е на куглање, па топчето се тркалаше по тревата, а...

„Супер бабичка“: На 99 години истрча рекорд за ветерани на сто метри! (ВИДЕО)

Американка на 99-годишна возраст влезе во историјата со рекорден спринт за ветеран на сто метри. Ида Килинг од Њујорк успеа да истрча сто метри за помалку од една минута и со тоа постави рекорд на нејзина возраст....

Дали е ова најдобриот одбојкарски поен? (ВИДЕО)

Одбојката важи за еден од најдинамичните спортови со топка, а доказ за тоа се поените кои може да траат подолго од 30 секунди. Токму два женски тима во Кина го одиграа можеби најдобриот одбојкарски поен кој траеше...

Дел Потро сѐ уште се мачи со повредата: Го откажа настапот на УС-опен

Шампионот на УС-опен од 2009 година, Хуан Мартин Дел Потро, го откажа настапот на грен-слемот во Њујорк, како што впрочем и се очекуваше. Аргентинецот не игра уште од февруари оваа година поради повреда на зглобот на...

Pages