Други спортови

ФРАНЦУЗИНОТ ЌЕ ОДИ НА ДОМАШНА ТИТУЛА

Пер и Гојовчик во финалето во Мец

Џумхур по првата титула против Фоњини

Фабио Фоњини ќе оди на втората АТП-титула во 2017, додека Дамир Џумхур ќе се...

Франција е подготвена да не патува на Олимпијадата

Францускиот зимски олимписки тим нема да патува на Игрите во Пјеонгчанг, Јужна...

Европа води со 2:0!

Марин Чилиќ и Доминик Тим ги добија своите тешки мечеви за на Европа да и...

Пливачите на Бета најдобри на меѓународниот митинг Делфин куп 2014

Пливачкиот клуб Бета, под раководство на спортскиот центар „Борис Трајковски“ беше најдобар на 10-от меѓународен митинг Делфин куп 2014, кој викендов се одржа на Олимпискиот базен во Скопје. Пливачите од Бета предводени...

Шампионот Чикаго се извлече за водство со 1-0 во финалето на Западот! (ВИДЕО)

Хокеарите на Лос Анџелес кингс доминираа во поголемиот дел од натпреварот. Но, шампионот Чикаго блекхокс ја покажа својата истрајност и стигна до победа со 3-1 во првиот меч од финалето во плејофот на Западната...

Ѓоковиќ по триумфот во Рим тројно ја намали разликата во однос на Надал

Новак Ѓоковиќ остана на второто место на новата АТП листа, но драстично го намали заостанувањето зад првопласираниот Рафаел Надал на 650 бодови. Ѓоковиќ минатата недела имаше 1.870 бодови помалку, но по победата над...

Ѓоковиќ ја донираше наградата од 550.000 евра за Србија и БиХ

Новак Ѓоковиќ го донираше приходот од освоениот АТП-мастерс во Рим во вредност од 550.000 евра како помош за поплавените подрачја во неговата родна Србија, но и во Босна и Херцеговина. Овие две земји деновиве се борат...

Ана Богдановски исплива апсолутен рекорд и норма за Светско првенство

Анастасија Богдановски постигна нов апсолутен рекорд на Македонија во дисциплината 100 метри слободно на „Арена гран-при митингот“ во Шарлот, САД. Таа со резултатот од 56,61 секунди се пласира на третото место во Б-...

Џастин Гатлин постигна најдобро време годинава на 100 метри

Американецот Џастин Гатлин победи на трката на 100 метри на атлетскиот митинг во Шангај, втор сезонава од Дијамантската лига на Меѓународната атлетска федерација ИААФ. Тој патеката ја истрча за 9,92 секунди што е...

Ѓоковиќ по победата над Надал: Ова е за Србија и Босна! (ФОТО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Рим откако во финалето успеа да го совлада бранителот на титулата Рафаел Надал со 2-1 во сетови. Ова беше трета титула за Ѓоковиќ на Мастерсот во Рим, а денешната...

Ѓоковиќ го симна Надал од тронот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Рим откако по нешто повеќе од двочасовна борба во финалето го совлада Шпанецот Рафаел Надал со 2-1 во сетови (4-6, 6-3, 6-3). Српскиот ас успеа да стигне до третата титула на Мастерс...

Одбојкарите се враќаат со три порази од Полска: Загубивме и од Летонците

Македонската селекција го освои последното место на турнирот во Вроцлав, откако во третиот меч загуби од Летонија со 25:17, 25-19, 24-26, 28-26.

Серена неприкосновена во Рим: Титула број 60 во кариерата на Американката

Серена Вилијамс ја одбрани титулата на ВТА турнирот во Рим совладувајќи ја во финалето домашната миленичка, Сара Ерани, со 6-3, 6-0. Најдобрата светска тенисерка ја продолжи извонредната низа на натпреварите на земјена...

Pages