РАКОМЕТНАТА ТРЕСКА ПРОДОЛЖУВА

„Лавовски крик“ среде Загреб (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И повторно срцата ни се исполнети, овој пат повеќе од очекувањата. Повторно сме на нозе, во Загреб се слави на големо, во Македонија владее невидена ракометна еуфорија...сето тоа благодарение на Раул Гонзалез и неговите момци. Го оставија срцето на терен, не паднаа во ниту еден момент, се бореа лавовски до последната секунда...сето ова за МАКЕДОНИЈА.  

објавено: 17 јануари 2018 - 22:25