Фудбал

Конечно куртули од повреди

Илиев: Учам од најдобрите (Фото)

Иљарименди: Вардар е сличен со нас, игра убаво и...

Асиер Иљарименди има одлично реноме, играше и во Реал Мадрид две сезони, а утре...

Евро-гол на Мустафов (ВИДЕО)

Победа Прилеп со убедливи 5-1 ја совлада Брегалница во рамките на...

Вардар бара рецепт за убава фиеста (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот шампион посакува трета среќа во Лигата на Европа. По двата порази...

Јаневски и Барсегјан: Време е да се урне незгодниот шпански комплекс

Вардар сака да забележи успех и конечно да освои први бодови во првото улество во Европа Лигата, а иако на гости доаѓа силниот Реал Сосиедад, домаќините се оптимисти и велат дека ќе атакуваат на победа

Пандев со сите со петки (ФОТО-ВЕСТ)

Академија Пандев во голем стил се пласираше во четвртфиналето во Купот на Македонија, откако го совлада Силекс со 5-0. Струмичани по завршување на мечот го направија победничкото селфи. 

Несторовски кажа што мисли за Палермо (ФОТО)

Илија Несторовски најверојатно уште долго време ќе го гледаме во дресот на Палермо. Македонскиот репрезентативецот на својот „Фејсбук“ профил сподели интересна фотографија, како најава за продолжување на соработката. Италинските медиуми објавија дека тимот од Сицилија подготвува нов договор за Несторовски, со важност до 2021 година. За капитенот на италијанскиот клуб летово имаше голем интерес од екипи од Италија и Англија, но на крајот остана на Сицилија. Сега е можно да остане и понатаму во тимот уште плус две години.  

Шкендија на пенали во четвртфинале, Ренова се спаси во Струга во последен момент

Шкендија го елиминираше Работнички во највозбудливото осминафинале на домашниот куп и тоа по серијата пенали, откако и денеска како и на првиот меч резултатот беше 1:1. Ренова се спаси во Струга и со гол во последниот напад мина понатаму

Пандев: Фатете се за работа и направете нешто, а потоа критикувајте

Предводникот на фудбалската репрезентација реши да им одговори на сите оние кои ја критикуваат националната селекција

Сосиедад тргна на пат за Скопје (Фото)

Македонскиот првак Вардар утревечер во 19 часот на арената „Филип Втори“ во Скопје го пречекува шпанскиот тим Реал Сосиедад, во рамките од третото коло на Лигата на Европа. Примералигашот утрово тргна кон Македонија со надеж дека утревечер ќе ги освојат трите бода од ова гостување. Вардар прв пат во клупската историја е дел од групната фаза во Лигата на Европа и по првите две кола е без бодови. Сосиедад е голем фаворит, но тоа не значи дека „црвено-црните“ нема да се обидат да направат изненадување и да ја израдуваат македонската јавност. 

Вардар апелира: Дојдете порано, не можеме да ви гарантираме правовремен влез на стадионот

Вардар во четврток на домашен терен го пречекува Реал Сосиедад во рамките на третото коло во Лига на Европа. Од таборот на македонскиот шампион им дадоа насоки на навивачите кои ќе бидат присутни на Арената „Филип втори“.

Тетекс патува во четвртфиналето на македонскиот куп

Тетекс ќе игра во четвртфиналето на македонскиот куп по победата денеска против Кожув со 3:2 во реваншот. Првиот меч заврши без победник, 2:2

Младинците на Шкендија со реми се простија од ЛШ

Младинците на Шкендија не успеаја да ја елиминираат Нитра, по ремито, 1:1 во реваншот во Скопје и останаа покуси за еден гол во вкупниот резултат

Норвешка есен во Скопје - Викинзите против Македонија на 11. ноември, Розенборг ќе бие декемвриска битка со Вардар

Македонија ќе игра пријателски меч со Норвешка на 11. ноември во Скопје, нешто што беше најавено како варијанта, а сега е веќе потврдено како сигурно, а викиншката есен во нашиот главен град ќе продолжи на 2. декември кога норвешкиот првак Розенборг ќе му гостува на Вардар

Pages