Неинтересно дерби

Приспивна романтика го заспа Вардар

Вардар и Работнички играат здодевно дерби и по првото полувреме заминаа на одмор без голови

објавено: 13 декември 2017 - 13:52

Вардар и Работнички играат здодевно дерби и по првото полувреме заминаа на одмор без голови. Мечот со кој завршува есенскиот дел од домашниот шампионат мина без сериозни шанси, а првакот има иницијатива, но не успеа да ја материјализира против градскиот ривал Работнички.

Првиот меч меѓу двете екипи заврши со победа на „романтичарите“ со 3:1.

 

Најново во Фудбал