Финците очекувано со комбиниран состав против Илвес

Хелсинки штеди бензин за Шкендија

Хелсинки ги штеди силите за реванш-мечот со Шкендија во четврток од 18 часот, па денеска во редовното коло до финската Прва лига ќе игра со комбиниран состав против Илвес

објавено: 16 јули 2017 - 14:25

Хелсинки ги штеди силите за реванш-мечот со Шкендија во четврток од 18 часот, па денеска во редовното коло до финската Прва лига ќе игра со комбиниран состав против Илвес.

Од стартната постава во Струмица што го загубио мечот со Шкендија со 1:3, денеска ќе играатс амо 4 првотимци. Според најавите од Финска, Пиринен, Јаласто, Севиџ и Анан ќе бидат стартери, а останатите седуммина ќе бидат на клупата за резерви. Мечот се игра во Тампере од 17,30 часот и е последен тест за Хелсинки пред реваншот со Шкендија, на кој Финците бркаат негатива од два гола за евентуален подвиг и елиминација на тетовци. 

Најново во Фудбал