Фудбал

ПРОДОЛЖУВААТ ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ШАМПИОНОТ ВО АВСТРИЈА

Вардар со минимален пораз од Матерсбург (ВИДЕО)

Велкоски се врати во Сараево (Фото)

Крсте Велкоски се врати во Сараево и повторно ќе игра во клубот од Кошево, каде...

Хасани: Да обезбедиме солидна предност пред...

Капитенот Ферхан Хасани е оптимист и верува дека Шкендија и оваа сезона може да...

Конечно ќе здивне - Бобан Николов се враќа во...

Бобан Николов се враќа во Скопје и ги напушти подготовките на Вардар во Бад...

Новите дресови на Академија Пандев (Фото вест)

Новиот прволигаш ги престави дресовите со кои ќе игра во Прва лига. Во двете комбинации доминира белата, сината и сивата боја. Токму сиво-белата комбинација е таа во која започнал да игра Горан Пандев

Академија Пандев со ново лого влегува во Прва Лига (Фото вест)

Струмичкиот тим имаше одлична сезона во Втората лига и на убедлив начин се избори за место во елитата. Академија Пандев за прв пат во својата историја ќе биде дел од најдобрите. Во новата сезона, тимот влегува со ново лого кое беше промовирано денеска

Крсте Велкоски се враќа во Сараево

Напаѓачот денеска треба да пристигне во главниот град на Босна и Херцеговина

Фиорентина е на продажба, неизвесен е трансферот на Несторовски

Неочекувано во Фиренца се слчучуваат фудбалски потреси по протестот на навивачите, а сопствениците на Фиорентина го огласија калчолигашот за продажба. Сега се чини загрозен е и трансферот на Илија Несторовски од Палермо во редовите на популарната „Виола“

Мина пат од 9 илјади километри - Пејн од Хаити пристигна на проба во Победа

Прилепска Победа ги почна подготовките за новата сезона, а поесбно внимание предизвика 21-годишното момче Еуген Пејн од Хаити. Од карипската држава до Македонија има пат од 9 илјади километри, а за првпат ако успее да се наметне кај стручниот штаб на Победа во македонското првенство ќе игра фудбалер од оваа земја

Пелистер подготвен патува за Полска (Видео)

Екипата на Пелистер денеска патува за Полска, каде в четврток ќе го игра првиот меч од квалификациите во Лигата на Европа. Противник е тимот на Лех Познањ. Тоа е екипа која заврши на третото место во полското првенство, со само четири бода помалку од шампионот Јегелонија.И покрај тоа што се работи за силен противнил, битолчани се полни со оптимизам дека може рамноправно да се натпреваруваат со противникот, кој ја има фаворитската улога. Пелистер синоќа го одработи последниот тренинг пред денешното заминување во Полска, а еве како беше на подготовките на „зелените“ на тој тренинг. 

Лех против Пелистер без најталентираниот играч, Беднарек си оди во Манчестер сити

Полскиот претставник во квалификациите за ЛЕ, Лех Познањ ќе биде драстично ослабен во двомечот со нашиот Пелистер и ќе го игра двомечот од првото коло без најталентираниот играч Јан Беднарек

Малме - Вардар на 12. јули од 19 часот, билетите за првиот меч од 13 до 60 евра

Малме и Вардар ќе го играат првиот меч на „Сведбанк арена“ во Малме, на 12. јули од 19 часот, а билетите не се ефтини. Цените се движат од 13 до 60 евра за најдобрите позиции на прекрасниот стадион на шведскиот првак

Илјада денари чини сезонски билет за Победа, стадионот во Прилеп се уште е ораница (Фото)

Раководството на Победа ја одреди цената за сезонските билети и тие чинат по илјада денари, што воопшто не е скапо, но не се знае на кој стадион ќе играат прилепчани во 2017/18 во прволигашкото друштво

Малме виа Скопје до Струмица - Шведскиот првак ќе има поддршка на гостувањето против Вардар

Шведскиот првак Малме има одлични симпатизери и една од најорганизираните навивачки групи во Шведска и тие сигурно ќе допатуваат во Македонија, за реваншот со Вардар во Струмица на 18. јули. На стартот од квалификациите за пласман во Лигата на шампионите ќе играат македонскиот и шведскиот првак, па покрај битката на теренот, во 180 минути ќе биде интересно да се следи и навивачкото шоу на симпатизерите на двете екипи

Pages