Фудбал

Ејупи експрес, влезе и за пет минути постигна гол...

Музафер Ејупи погодову во серија за Осиек, а денеска приреди мал подвиг, со гол...

Јаневски: Не е лесно да се дадат четири погодоци

Чедомир Јаневски за кус период од неколку денови направи чудесен пресврт во...

Итало се чекираше со гол во Вардар, шампионот се...

Вардар ја декласира Победа со 4.0, ја забележа првата победа во првенството,...

Јаневски: Убаво е кога гледаш насмеани лица кај фудбалерите

Чедомир Јаневски за кус период донесе и чудесен пресврт во Вардар, а го предводеше вечерва македонскиот првак до голема победа од 2:0 против Фенербахче. „Игравме со срце, но имавме и многу среќа. Постигнавме голови на нивни грешки, но важен е сега само резултатот. Ни дава позитивна енергија и само сомногу труд ќе ја заслужиме и среќата. Да не се лажеме се уште ништо не е готово“ вели Јаневски

Шкендија немоќна против Милан (Видео)

Тетовчани беа инфериорни во дуелот со некошашниот седумкратен европски првак и загуби со убедливи 6:0

Кочаман: Сами се победуваме, сега сме во тешка позиција

Ајкут Кочаман е незадоволен од резултат во Скопје, а неговиот тим Фенербахче загуби од Вардар со 0:2, па сега тренерот на турскиот гигант ќе има тешка задача да ја анулира негативата во Истанбул и да се пласира во фазата по групи во Европа Лигата.„Почнавме сами да се победуваме, по грешки на нашите играчи и сега сме во мошне тешка позиција“, вели тренерот на Фенербахче

Од 40.000 продадени билети, Милан заработи 1,1 милиони евра

Милан не го надмина рекордот поставен со романска Крајова, но добро заработи од мечот со тетовчани

Сеир за Мехмет Топал - Еве го најдобриот напаѓач на Вардар

Вардаровите навивачи се во екстаза по победата против Фенербахче од 2:0, а има место и за шеги на сметка на противничкиот табор 

Вардар го запали светлото, Фенер згасна во Скопје

Вардар направи голем чекор кон историја, кон пласман во фазата по групи во Европа Лигата, со победа од 2:0 против Фенербахче во Скопје. До реваншот срцата ќе ни ги грее оптимизам и прекрасниот погодок на Тигран Барсегјан во 21. минута и подарокот на Мехмет Топал за голема победа на македонскиот шампион

Милан фуриозно во првото полувреме: Води 3:0 против Шкендија (Видео)

Специјано од „Сан Сиро“, Трајан МаневскиИталијанскиот тим одигра одлично прво полувреме против тетовска Шкендија и води со 3:0 на „Сан Сиро“, по 45 минути игра. Фуриозно започнаа „росонерите“. Офанзивната игра ја крунисаа со погодок во 13 минута кога по една грешка во одбраната на гостинскиот тим, Андре Силва го искористи подарокот и погоди за 1:0.По дадениот прв гол, Милан не сопре. Седумкратниот европски првак продолжи да напаѓа, а тоа резултираше со уште два нови гола. Рикардо Монтоливо го искористи „отпадокот“ по слободниот удар на домаќините и погоди за 2:0 во 25 минута. Само три минути подоцна, повторно Силва ја тресе мрежата на Захов. Остануваат уште 45 минути од дуелот во „Сан Сиро“.

Вардаровата Кобра му се поклони на ерменскиот Хулк (Фото)

Погодокот на Тигран Барсегјан го поздрави и вардаровата легенда, Дарко Панчев, а дриблингот пред реализацијата на ермсенскиот Хулк потсети токму на времињата кога Даре ги решеташе мрежите во „црвено-црниот“ дрес

ТОЈ Е НОВИОТ ХЕРОЈ: „Сан Сиро“ се здрма кога го кажаа името на капитенот Бонучи (Видео)

Леонардо Бонучи летово реши да направи трансфер од Јувентус во Милан. Иако играше во еден од најголемите ривали на „росонерите“, навивачите на Милан брзо го прифатија новото засилување. Не само што го прифатија, туку тој веднаш стана нов миленик на публиката. Вечерва против Шкендија, Бонучи го има официјалното деби во дресот на Милан. На официјалното претставување пред средбата, најмногу овации доби токму капитенот Бонучи.

Вардар води - Велемајсторски потег на Барсегјан, го легна Шрктел на трева и погоди

Тигран Барсегјан одигра велемајсторски во 21. минута, а Вардар со неговиот гол води против Фенербахче со 1:0 по првото полувреме

Pages