Фудбал

ПРОДОЛЖУВААТ ПОДГОТОВКИТЕ ЗА ШАМПИОНОТ ВО АВСТРИЈА

Вардар со минимален пораз од Матерсбург (ВИДЕО)

Велкоски се врати во Сараево (Фото)

Крсте Велкоски се врати во Сараево и повторно ќе игра во клубот од Кошево, каде...

Хасани: Да обезбедиме солидна предност пред...

Капитенот Ферхан Хасани е оптимист и верува дека Шкендија и оваа сезона може да...

Конечно ќе здивне - Бобан Николов се враќа во...

Бобан Николов се враќа во Скопје и ги напушти подготовките на Вардар во Бад...

Вардар не дозволува на „Филип Втори“ да гостуваат „Балисти“

Неделното дерби помеѓу Вардар и Шкендија кое е закажано од 16 часот на Националната Арена „Филип Втори“ ќе мине без гостински навивачи, откако скопските и тетовските црвено-црни се договориле да нема организирано...

Имаше ли пенал за Тетекс против Металург? (ВИДЕО)

Тетекс и Металург вчера одиграа без голови на првиот полуфинален натпревар во Купот на Македонија. Во натпревар без премногу шанси и убава игра, за одбележување е спорната ситуација во шеснаесетникот на Металург во...

Вечното дерби помеѓу Вардар и Пелистер пак ќе се игра во среда

Според календарот за последната третина од фудбалскиот шампионат и сатницата која ја одреди ФФМ, третото и последно овосезонско „вечно дерби“ помеѓу Вардар и Пелистер пак ќе се игра во среда. На 23 април во 16 часот,...

Вардар и Шкендија ќе играат од 16 часот

Дербито на 23.коло во Првата македонска фудбалска лига помеѓу Вардар и Шкендија ќе се игра во нов термин. Дуелот на „Филип Втори“ е закажан за во недела со почеток во 16 наместо претходниот термин од 14 часот. Се...

„Комитите“ го чинат Вардар 1.500 евра, Шкупи шест натпревари без публика

Вардар ќе мора да плати казна од 1.500 евра поради неспортско однесување на „Комитите“ поради истакнатите дискриминаторски слогани на гостувањето кај Напредок во Кичево во рамки на 20.коло во Првата македонска фудбалска...

Што (не)виде селекторот од македонскиот фудбал

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација денеска беше на стадионот „Ѓорче Петров“ каде го гледаше натпреварот помеѓу Тетекс и Металург во рамки на полуфиналето во Купот. Самиот на лице место се увери во...

Две странски и една домашна фирма во битка за Пелистер!

Во наредните денови се очекува објава на јавен повик за продажба, за кога се очекува да пристигнат уште неколку конкретни понуди за превземање на „зелените“ од Битола.

Петровиќ и Сулејманов го однесоа Работнички на чекор од финале во Купот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипата која игра најдобар фудбал во Првата лига пролетва, ФК Работнички, се наоѓа на добар пат да обезбеди пласман во финалето во Купот на Македонија затоа што на домашен терен, ја совлада штипска Брегалница (2-0)....

Тетекс и Металург мирољубиво, финалистот ќе се решава на „Железарница“

Тетекс и Металург ремизираа без голови во првиот полуфинален натпревар во Купот на Македонија. Во натпревар без многу убавина, двата тима можеби повеќе мислеа како да не примат гол, отколку да го загрозат противничкиот...

Источната трибина на „Филип Втори“ цела во стакло (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Националната арена „Филип Втори“, наскоро ќе го добие најавениот надворешен изглед - во изминатите неколку дена, интензивно се работи на поставување на фасадата на источната трибина, што е последен дел од гигантскиот...

Pages