Фудбал

Имаат само една победа, денеска утнаа пенал за втора

Црна скопска серија - Скопје е на прагот на „десетка“ без победа

Трофејот „Вуко Каров“’ во рацете на Еуромилк

Лисичани беа подобри од екипите на Тиквеш односно Тетекс, во тромечот кој се...

Шкупи промаши пенал за 3:0, на крајот се спаси од...

Победа и Шкупи го одиграа највозбудливиот меч од 21. коло во домашното...

Шкендија ги прегрме сите маки и утки од пенал -...

Шкендија ги прегрме сите маки и два промашени пенали и со голот на Ферхан...

Попов денеска дебитира за Б-тимот на Вардар против Шкендија

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Македонија, Горан Попов, денеска го има своето деби за Б-тимот на Вардар во мечот од 5. коло против Шкендија во Тетово. Попов, кој по завршувањето на летниот преоден рок го...

Ѓуровски: Повикот е награда за Давид за неговиот настап за младата селекција!

Најголемиот талент на македонскиот фудбал во моментов, Давид Бабунски, повторно е на списокот на сениорската репрезентација, откако селекторот Бошко Ѓуровски се одлучил „да го награди“ за добрите игри за младата...

Бабунски се враќа во А-репрезентацијата

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски го објави списокот на фудбалери за претстојниот евроквалификациски натпревар со Словачка на 15 ноември. Во нашата најдобра селекција се враќаат Даниел...

Газда Дестани ги опомена Балисти: Прекинете со вулгарни скандирања!

Сопственикот на Шкендија, Лазим Дестани на состанок со актуелната управа на клубот испратил апел до навивачката група „Балисти“ да прекинат со вулгарните скандирања за време на натпреварите на екипата од Тетово. Дестани...

Радески: Ниту со играч помалку не застануваме, секогаш одиме на победа

Екипата на Металург вчера извојува важна победа во рамки на 14.коло во Првата фудбалска лига, бидејќи ја заврши лошата серија од четири натпревари без триумф (три порази и едно реми) и тоа пред градското дерби со...

Во чест на Крсте Велкоски, „Хорде Зла“ истакнаа македонско знаме на трибината! (ФОТО+ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски беше еден од најзаслужните поединци во победата на Сараево над најголемиот ривал Железничар од 2-1, по која неговиот тим се доближи на четири бода негатива во однос на лидерот...

Полицаец нокаутирал фудбалер во Скопје!

Полицаец нокаутирал фудбалер на фудбалскиот меч во Нова Колонија помеѓу фудбалските екипи на Колонија и Инџиково, кој се одиграл вчера претпладне во рамките на скопската регионална лига Иако објавивме за инцидентот на...

Фудбалер на Влазними со бокс нокаутирал судија!

На вчерашниот фудбалски натпревар во Струга, помеѓу третолигашите Караорман и Влазними, фудбалер на гостите незадоволен од судењето, го нокаутирал главниот делител на правдата. МВР соопшти дека Б.И., играч на Влазними,...

Велкоски влезе во историјата на Сараево: Македонецот стана најдобар странски стрелец!

Македонскиот репрезентативен напаѓач, Крсте Велкоски, со голот на вчерашниот дерби-меч против Жељезничар влезе во историјата на Сараево како најдобар странски стрелец кој досега настапувал во клубот. Голот во триумфот...

Мисијата „Словачка“ почнува в понеделник!

Македонската фудбалска репрезентација идниот понеделник ќе го има првиот собир во пресрет на последниот натпревар за оваа година, на 15 ноември против Словачка на „Филип Втори“, које е клучен за нашиот пласман во ...

Pages