Кошарка

ПО ЗАВРШУВАЊЕ НА СЕЗОНАТА

Перо Антиќ оди во пензија!

Тренерот на Игокеа се прослави против Карпош,...

Тренерот на Игокеа, Драган Бајиќ повторно беше во елемент и влезе во кавга со...

Драгиќ го „возврати ударот“ кон мајката на Дражен...

Откако доби дрес од легендарниот Дражен, Горан на мајката Бисерка и подари дрес...

Самарџиски скромен - Мега во полуфинале

За прв пат од постоењето на АБА ЈАдранската лига, како увод во новата сезона се...

Антиќ и европските величини го испратија „Дуда" меѓу пензионерите (ФОТО)

Во чест на еден од најголемите тренери во Европа и светот во Пиреја беше организиран пријателски натпревар со хуманитарeн карактер помеѓу Олимпијакос и звездите на Ивковиќ...

Вујошевиќ опериран, остана без прст на ногата

Душко Вујошевиќ остана без прст на ногата, по операцијата на клиниката во Белград. Поранешниот тренер на Партизан има гангрена и мораше да замине на операција

„Кога им реков на играчите дека нема да играат на Олимпијадата..."

Вечерва во Атина на посебен начин, од 18.30 часот, легендарниот српски тренер и официјално оди во „пензија", но не заборава некои битни моменти од пребогатата кариера.

Финални тестови за „галебите“, но и за Американците Крејт и Лијам

Завршните подготовки за престојните мечеви во Втората АБА лига и националниот шампионат Кошаркарите од Охрид ќе ги одработат во Хрватска, каде ќе бидат тестирани плејмејкерот Рос Кенет Крејт, и 217 високиот центар, Томас Лијам.

БЕЗ СЕКИРАЦИИ: Работнички е во Перм, спремен да ја победи Парма

Наместо прес-конференција, раководството на КК Работнички испрати едно кратко соопштение во кое ја информира јавноста, пред се онаа кошаркарската, за ситуацијата во која се наоѓа клубот, а непосредно пред првиот...

БАРСКИ КОШАРКАРСКИ МАРАТОН: За кого е првиот пехар?

Првото издание ќе мине и без македонски тим, бидејќи нашите претставници не беа во горната половина на табелата. Сепак, македонски претставник на овој јадрански собир ќе биде младиот судија Боро Антовски.

ПРВА САМОСТОЈНА РАБОТА: Никола Василев ја предводи литванската Џукија

Откако успешно ја одработи асистентската улога во Литвос Ритас, нашиот млад 33. годишен стручњак ја доби довербата да биде прв тренер на литванскиот прволигаш во наредната сезона...

Црвена Звезда се „облече" во „Најки", овации за Перо Антиќ

После уводниот дек, играчите во „црвено-бела" комбинација, предводени од Перо Антиќ излегуваа пред публиката на легендарниот „Калемегдан", а најмногу аплаузи отидоа за најновото и најголемо засилување во тимот.

МВП не ги сокри солзите: Го доби дресот на Дражен Петровиќ и заплаче (Видео)

Горан Драгиќ ја предводеше Словенија до историскиот успех и освојување на златниот медал

Од натпревар, дома, па на авион за Истанбул...

Веднаш по истекот на овие први 40. минути од двомечот, „соколите" одат дома, а некој час подоцна, и до аеродромот „Александар Велики", затоа што од 21 часот ги чека лет кон Истанбул. 

Pages