ПО НАЈНОВИОТ ОБИД ДА ПОВРЕДИ НЕКОЈА ЅВЕЗДА

И КАЈРИ ГО НАПАДНА ЗАЗА: Обрнете внимание на ова го*но! (ВИДЕО)

Плејмејкерот на Бостон го критикуваше грузискиот центар после дуелот кој го имаше со еден од најдобрите играчи во лигата, Расел Вестбрук по кој можеше да заработи сериозна повреда.

објавено: 25 февруари 2018 - 19:00

Заза Пачулија и дефинитивно е највалканиот играч во НБА лигата.

Тоа беше потврдено и во изминатите сезони, но доказ плус за тоа изнесе и еден од најдобрите играчи кои во овој момент настапуваат во најсилната лига на светот, Кајри Ирвинг.
Бекот на Бостон Селтикс, иако не беше директен учесник во инцидентот кој го направи силниот Грузиец на средбата со Оклахома.

Односно кога директно падна врз ногата на најдобриот играч на Тандер, Расел Вестбрук.
Ирвинг го нарече Пачулија „валкан играч"...

„Лигата мора да обрне внимание на овој човек. Ова го*но е смешно" - напиша Ирвинг во коментарите на Инстаграм.

Пачулија од порано беше познат како цврст играч, а репутацијата на „валкан" ја засили во ланскиот плеј-оф после спорниот дуел во кој настрада Каваи Ленард од Сан Антонио, за што беше обвинет како директен виновник што најдобриот играч на Спарси не ја доигра финалната серија на Западот.

 

 

Најново во Кошарка