ПОВРЕДАТА ПРОБЛЕМ ЗА МЛАДИОТ ПЛЕЈМЕЈКЕР

Дефинитивно без Димитријевиќ, Давитков во дилема за „тројката“

Македонската репрезентација на утрешната средба против Словачка дефинитивно ќе настапи без Ненад Димитријевиќ. 

објавено: 24 февруари 2018 - 12:50

Македонската репрезентација на утрешната средба против Словачка дефинитивно ќе настапи без Ненад Димитријевиќ. Најмладиот кошаркар во редовите на „црвено-жолтите“ и член на Хувентуд се пожали на болки во препоните, па токму поради тоа нема да биде во составот. 

Селекторот Јорданчо Давитков на мини-подготовките во Скопје повика 16 кошаркари, кои ќе бидат тројцата останати репрезентативци кои ќе го следат мечот со Словачка од трибините во СЦ „Јане Сандански“ ќе биде познато во текот на денешниот ден.

Македонија и Словачка силите ќе ги одмерат утре со почеток во 20:15 часот, нашите кошаркари очекуваат поддршка од трибините, а за таа цел МКФ одлучи влезот да биде слободен. 

 

Најново во Кошарка