Кошарка

ЕТЕ ЗОШТО ГО СПОРЕДУВААТ СО КОШАРКАРСКИОТ МОЦАРТ

Дончиќ со мајсторски потези потсети на легендарниот Дражен Петровиќ (Видео)

„ЦЕПЕЛИНОТ“ Гарсија-Минчев ја „подигна“ публиката...

МЗТ Скопје не ја победи Цибона, но затоа пак најубавата акција на мечот во СЦ „...

Проработе кош машината на Голден Стејт

Со 133 дадени поени, „вионите“ беа убедливо најефикасните во осумте мечеви кои...

Суботиќ: Можеби на МЗТ му фали смиреност, мирна...

„Не би сакал да кажувам за МЗТ за да не звучи како критика, јас ги почитувам...

Магија за Кливленд, Гасол го среди Голден Стејт

Продолжува „падни-стани“ стилот за фаворитите. Нови порази за ланските финалисти... Одличен почеток на Хјустон, Торонто...

Финишот за Филиповски и Митев, Стојановски на десет поени

Ова коло во турскиот шампионат го одбележа дуелот на кој од една страна, онаа на Бујукчекмече, беше Војдан Стојановски, а од другата, онаа на Банвит, македонскиот тренерски двоец Сашо Филиповски – Боби Митев, кои го добија со одлична завршница (84:82)

„Соколите“ го прелетаа и Куманово

Карпош Соколи дојде до третата победа во домашниот шампионат, благодарение на добрата игра во последната четвртина на гостувањето кај Куманово славеше со 83-94.

Питешти до втора победа, Костоски до „осумка"

Македонскискиот репрезентативен бек помогна со осум поени и три додавања во гостинскиот триумф над Феникс Галаци (69:56)...

Фени Индустри ја доби драмата со Охрид по продолжение

Фени Индустри ја забележа првата победа сезонава, откако по дополнителните пет минути го совлада АВ Охрид со 92-82 (18-22, 24-9, 14-20, 18-23, 18-8) во рамките на третото во Првата лига. 

БЕРТОМЕУ ЈА НАПАДНА ФИБА: Замислете ја Португалија без Роналдо, или Аргентина без Меси?

" Да речеме дека ако Франција или Шпанија не се квалификуваат за СП, дали навистина мислите дека ФИБА нема да им понуди 'специјални покани', а за тоа да добие голема количина пари, за што ни зборуваме?" – праша првиот човек на Евролигата.

Играчите на Барса се плашеле дека салата може да се сруши

„Во еден момент помислив дека салата може да се сруши. Ова го немам видено во животот“, се чудеше високиот играч на каталонскиот гигант

НБА меч во Гевгелија, „паднаа“ речиси 200 поени

Блокотехна го забележа третиот триумф во домашното првенство, откако како гостин во Гевгелија го совлада Шкупи со 83:115 во првиот меч од третото коло. 

Антиќ веројатно за ова мисли кога збори за атмосфера (Видео)

Црвена Звезда со 80:72 славеше против големиот ривал Барселона, во второто коло од Евролигата

Дурент ја спушти „рампата“, делеше „банани“ против Пеликанс (ВИДЕО)

По несреќниот пораз на отварањето на новата сезона во НБА-лигата, Голден стејт се израдува на првиот триумф, откако на гостувањето кај Њу Орлеанс славеше со 128:120.

Pages