Кошарка

„РЕПТИЛИТЕ“ ПОКАЖУВААТ ЗОШТО СЕ МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ

Торонто не се плаши од никого

(Видео) МЗТ Скопје бендиса играч од филијалата на...

Џордон Крафорд е блиску до потпис со македонскиот првак МЗТ Скопје, а...

МЗТ ДАВА СЕДУМ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ: Трајковски назад...

Повеќе од половина од играчите со кои во моментов располага тренерот Жељко...

Дали 2018 ќе биде година на наше „враќање"...

Се покажува дека оваа календарска година е клучна. Доколку ги прескокнеме...

ЗАГРЕБ МАКЕДОНСКИ: И МЗТ Скопје го огреа сонце

По 16 октомври, во Аеродром ќе се слави и 14. јануари. Во салата која го носи името на големиот Дражен Петровиќ, Цибона - МЗТ Скопје (77:92), за трета победа на македонскиот шампион и за враќање на самодовербата загубена во изминатиот период.  

СЛОБОДЕН ДЕН: „Фалангата“ не ја интересира кошарка! (ФОТО)

Иако во Загреб има повеќе од 2.000 навивачи дојдени за ЕП во ракомет, на дуелот од АБА лигата нема интерес кај „Фалангата“...

Македонија ќе навива за МЗТ!

Средбата се игра во невообичаен термин од 15 часот. Но, недела е слободен ден на ракометното Европско првенство, па дел од ракометните фанови на Македонија може да гледаат и кошаркарски меч на кој ќе игра нашиот клуб, а има и такви кои заминаа во Загреб само за викендов, и истотака ќе го проследат гостувањето на МЗТ.

Имало и „петта четвртина" во Чаир

МВР информира дека по средбата Шкупи – Пелистер, се случил голем инцидент, во кој се повредени неколку кошаркари на КК Пелистер, како и двајца полицајци. А во полицискиот извештај се наведува дека навивачите ја прескокнале оградата и физички нападнале дел од актерите.

500.000 денари за организација на Купот, со „фајнал-ејт" формат?!

Во ситуација кога половина од клубовите едвај составуваат „крај со крајот", и еден низок постоечки квалитет федерацијата упорно го турка концептот на завршниот турнир да се појават осум екипи-учесници.

Ни Куманово не ги „допре" оние „недопирливите"

Големите ривали прокажаа добра игра по паузата, но на крајот, „црвено-белите" стигнаа до целта. Потешко од што очекуваа го победија Куманово (81:77), па и по 12 кола го држат ореолот на непобедливи.

Гостиварци без пардон, го „стопија" Фени

Би се рекло очекувано, Гостивар лесно излезе на крај во дуелот против екипата која грчевито се бори за „опстанокот", и тоа оној вистинскиот, да го одржи некогашниот шампион „во живот", што се вели да „преживее" (92:59).

Стојановски одличен против Бешикташ, ама Бујукчекмече реди порази

Војдан Стојановски одигра одличен меч за Бујукчекмече против Бешикташ, беше втор стрелец во тимот со 14 поени, но нема многу причини за радост, бидејќи се нижат порази

Блокотехна го блокираше Кожув со убедлива победа од 37 разлика

Блокотехна убедливо го доби гевгелиското дерби со Кожув, а разликата на крајот од мечот беше огромна, односно цели 37 поени разлика

Ненс знае и да лета (Видео)

Лери Ненс јуниор повторно воодушевува со своите атрактивни потези и забивања и повторно е број еден на редовната Топ листа во НБА

Pages