Кошарка

ЕТЕ ЗОШТО ГО СПОРЕДУВААТ СО КОШАРКАРСКИОТ МОЦАРТ

Дончиќ со мајсторски потези потсети на легендарниот Дражен Петровиќ (Видео)

„ЦЕПЕЛИНОТ“ Гарсија-Минчев ја „подигна“ публиката...

МЗТ Скопје не ја победи Цибона, но затоа пак најубавата акција на мечот во СЦ „...

Проработе кош машината на Голден Стејт

Со 133 дадени поени, „вионите“ беа убедливо најефикасните во осумте мечеви кои...

Суботиќ: Можеби на МЗТ му фали смиреност, мирна...

„Не би сакал да кажувам за МЗТ за да не звучи како критика, јас ги почитувам...

Сеад Шеховиќ се врати, Стојановски сѐ подалеку од МЗТ Скопје!

Црногорскиот репрезентативец Сеад Шеховиќ одново е член на актуелниот кошаркарски шампион МЗТ Скопје, објавија вечерва од тимот од „Јане Сандански“ што истовремено значи дека „металците“ се сѐ подалеку од постигнување...

По пишувањето на „Спортмедиа“: Работнички експресно го подмири долгот кон физиотерапевтите!

Вчерашниот текст донесе серија состаноци на највисоко ниво на кои било разговарано за финансиските проблеми, а медицинските лица биле експресно исплатени откако на виделина излезе дека Петровски, Димчевски и Ѓуров не можат да го добијат потребниот третман на 'рбетот, скочниот зглоб и на задната ложа.

„Јастребите“ поразени во Торонто, Антиќ остана закован на клупата! (ВИДЕО)

Ако денот по утрото се познава, тогаш пред македонскиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ е тешка НБА-сезона во која тешко ќе дојде до минутажата и до влијанието во играта на Атланта хокс, која ја имаше лани. „...

Бостон го разнесе Бруклин, Портланд со пресврт до триумф над Оклахома

Екипата на Бостон тргна со убедлив триумф во НБА-лигата откако на домашен терен со 121-105 славеше над Бруклин. Домаќините доминираа за време на целиот меч и сосема заслужено дојдоа до триумф над Бруклин кој на овој меч...

Мандиќ и Костоски му донесоа прва победа на Куманово во БИБЛ-лигата

Со далеку подобрата игра во последната четвртина, кошаркарите на Куманово дојдоа до првата победа сезонава во Еврохолд Балканската лига (БИБЛ), откако на домашен терен, по голема борба, ја совладаа екипата на Сутјеска...

Лесна победа за МЗТ Скопје: „Лисиците“ изрешетани во „Јане Сандански“!

Кошаркарите на МЗТ Скопје лесно дојдоа до втората победа на домашната сцена сезонава, откако вечерва, на домашен терен во меч од 3. коло од Првата лига, без апсолутно никакви проблеми го совладаа тимот на Водњански...

Ждрепката за Евробаскетот 2015 во Дизниленд

Ждрепката за кошаркарското Европско првенство ќе биде одржана во Дизниленд во Париз, соопшти Светската кошаркарска федерација. Групите ќе бидат извлечени на осми декември во 16 часот, а на свечената церемонија ќе...

Колку пари, толку музика во Работнички: Повредени еден куп, ама нема кој да ги „лекува“?!

Најтрофејниот кошаркарски колектив кај нас, екипата на Работнички, се соочува со сериозни проблеми во пресрет на вечното дерби против МЗТ Скопје закажано за следната среда, со оглед на тоа што тренерот Марин Докузовски...

Новиот плејмејкер на МЗТ трча контри, пенетрира и забива како – Мајкл Џордан! (ВИДЕО)

Американецот Дион Диксон има големи шанси успешно да го мине пробниот период во таборот на МЗТ Скопје, особено ако прикаже игри како во дресот на либанскиот прволигаш Хоменетем, каде што минатата сезона имаше одличен...

Избегната физичка пресметка меѓу Брајант и Хауард во „Стејплс“ (ВИДЕО)

Екипата на Хјустон ноќеска ја започна новата сезона во НБА-лигата со триумф над ЛА лејкерс (108-90), а на мечот најинтересен беше последниот период каде Коби Брајант и Двејн Хауард замалку не се пресметаа на паркетот во...

Pages