Меѓународен Фудбал

ИНТЕРЕСНА СТАТИСТИКА КОЈА НЕ Е ВО КОРИСТ НА ШПАНСКИОТ ПРВАК

„Кралевите“ со најслаб старт во последниот половина век, им се „смее“ шестото место

Меси сам постигна колку цел Реал досега

Првата ѕвезда на Барселона досега има дадено девет погодоци, колку што „...

Зидан го брани Роналдо и порачува: Ништо страшно

Реал веќе заостанува седум бода зад вечниот ривал Барселона

Реал ќе се бори за да не испадне од Примера

По првите три средби одиграни на „Сантијаго Бернабеу“, шампионот има само два...

Наместо рекордот падна „Сантијаго Бернабеу“, Реал застана на 73 меча по ред на кои даваше гол

Огромна сензација приреди Бетис со победа против Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“, а јунак е Антонио Санабрија, стрелец на победоносниот гол во 94. минута

„Наполитанците“ се прошетаа на Олимпико

Тимот на Наполи стигна до импресивна гостинска победа во Лацио од 1:4, иако на полувремето имаа негатива од еден гол

Не личеше на дуел на европски прваци - Челзи го нокаутира Нотингем Форест со 5:1

Интересен меч од Лига купот во Англија одиграа Челзи и Нотингем Форест, два поранешни европски прваци, а премиерлигашот беше убедлив и славеше со 5:1

„Милионерите“ не го даваат врвот во Бундеслигата

Борусија Дортмунд лесно го прегази Хамбургер и со победа од 3:0 се врати на врвот на Бундеслигата

Претепан тренерот на Динамо Загреб

Марио Цвитановиќ бил начекан од двајца маскирани напаѓачи кои биле со палки во рацете

Откупната клаузула за Бензема е милијарда евра!

И покрај тоа што веќе неколку години е поврзуван со трансфер, Карим Бензема останува со Реал Мадрид, кои толку го ценат Французинот што откупната клаузула е фантастични 1 милијарда евра!

Рома го декласира Беневенто со 4:0 по принципот Џеко гол, па автогол

Интересен тек имаше мечот од петтото коло во Серија А, на кој Рома го декласира новиот калчолигаш Беневенто со 4:0

„Метрополитано“ домаќин на финалето на ЛШ во 2019

Новиот „Ванда Метрополитано" стадион на Атлетико Мадрид ќе биде домаќин на финалето на Лигата на шампионите во 2009 година

Брисел може да го загуби домаќинството за ЕП 2020, нема шанса Скопје да го замени

Доколку УЕФА реши да ја исфрли Белгија од комбинација, во игра влегуваат Велс и Франција

Нов вид на „хулигани“: Баба влезе на терен и прекина меч (Видео)