Меѓународен Фудбал

ДАЛИ ПРОБЛЕМАТИЧНИОТ НАПАЃАЧ СЕ ПРЕМИСЛУВА?

Коста ги „одјави“ Кинезите, на потег се Конте и Симеоне

Гвардиола наумил да го урне рекордот на Буфон

Според пишувањето на англиските медиуми, синиот клуб од Манчестер има намери да...

Италијанските весници го променија името во чест...

Легендарниот капитен на Рома денеска го игра последниот натпревар во кариерата...

Маскерано со три повреди од еден дуел (ВИДЕО)

Фудбалерот на Барселона нема да го памети по добро вчерашниот дуел од Купот на...

ПОГБА ИЗНЕНАДИ: По финалето во Лигата на Европа отпатува во Мека (ФОТО)

Најскапиот фудбалер на денешницата беше еден од најдобрите играчи во финалето кое се одржа во средата, а само три дена подоцна објави видео од Мека во Саудиска Арабија каде што ќе престојува неколку денови

Перишиќ станува „црвен ѓавол“

Новиот освојувач на Лигата на Европа го договори хрватскиот репрезентативец, сега преостанува уште да ги усогласи условите со Интер, кој за него бара 50 милиони евр

ЛУИС ЕНРИКЕ: Уживав во најдобрата верзија на Меси

Тренерот во заминување му се заблагодари на „вонземјанецот" што беше на врвот на моќта за време на неговиот тригодишен престој на местото прв тренер на Барселона.

Хет-трик на Барселона во Копа Дел Реј

Едно добро полувреме и беше доволно на Барселона да го победи Алавес со 3:1 во финалето на шпанскиот кралски куп и да стаса до хет-трик и до вкпно 29. титула во ценетото натпреварување во Шпанија 

Стотката за ПСЖ, драматичен финиш им донесе куп-трофеј на „светците“

Пари Сен Жермен во драматичен финиш и со автогол на Сисоко го победи Анже во финалето на францускиот национален куп и го освои јубилејниот стоти по ред трофеј

Тео и подобро од Лео, Ернандес со спектакуларен гол во финалето на шпанскиот куп (Видео)

Тео Ернандез постигна спектакуларен гол за Алавес во финалето на шпанскиот куп против Барселона, а мајсторијата беше во стилот на многу попознатиот ас од спротивниот табор, Лео Меси 

Четврта среќа за Борусија, „милионерите“ по три неуспеси во серија го освоија куп-трофејот

По три порази во серија во финалните мечеви, конечно и играчите на Борусија Дортмунд му се радуваат на трофејот во германскиот куп. Вечерва популарните „милионери“ во Берлин го победија Ајнтрахт Франкфурт со 2:1

Арсенал го доби лондонското дерби со Челзи вредно трофеј во ФА купот

Арсенал го освои првиот трофеј за спас на сезоната, а во лондонското дерби топчиите беа подобри од Челзи и славеа со 2:1 во финалето на ФА купот

Бошко Ѓуровски и Црвена Звезда со празни раце, двојна круна за Партизан

Партизан ја потврди одличната сезона во Србија со двојна круна, а денеска „црно-белите“ беа подобри од вечниот ривал Црвена Звезда во финалето на купот. Актуелниот шампион славеше со 1:0, со погодокот на Миленковиќ во финишот на првото полувреме

Победнички пат за Кардиф, Јувентус ја потврди доминацијата во Серија А

Со победа против Болоња, Јувентус стави печат на новата титула и доминација во Серија А, а со триумф ќе патува за Кардиф на финалето во Лигата на шампионите против Реал Мадрид

Pages