МАСОВНА ПРЕСМЕТКА МЕЃУ „ГРОБАРИ“ И „ДЕЛИИ“

ХАОС НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ: Крвава тепачка, пожар...(ВИДЕО)

По само 16. минути од дуелот меѓу Партизан и Црвена Звезда настана вистински хаос. До пресметка дошло откако неколку фанови на Звезда успеале да го минат обезбедување и да дојдат на јужната трибина кај „Гробарите“. Според информациите навивачите не бирале средства, се мавале со бакљи и разни предмети...

објавено: 13 декември 2017 - 19:22

Најново во Меѓународен Фудбал