тоа е фудбалот, денес си горе утре долу, а може и обратно

Пред пет дена голман за пензија, а сега навивачите на Порто го слават Икер Касилјас! (ВИДЕО)

Пред само пет дена сите го нападнаа поради очајните интевенции против Динамо од Киев во Лигата на шампионите, а вчеравечер го „креваа до небо". Легендарниот Икер Касилјас му донесе на Порто исклучително значајна победа на гостувањето кај Тондели, откако во самиот финиш успеа да му го одбрани ударот од белата точка на Салве Чамора.

објавено: 29 ноември 2015 - 09:09

Најново во Меѓународен Фудбал