ФАНТАСТИЧНА НАЈАВА ЗА ВЕЧЕРАШНИОТ НАТПРЕВАР

Каков спектакл: Навивачи на Ливерпул и Борусија заедно навиваат (ВИДЕО)

Прекрасно е попладнево низ улиците на англискиот град Ливерпул. Во пресрет на натпреварот на домашниот тим и Борусија Дортмунд во четвртфиналето од Лигата Европа, двете екипи заедно навиваат и прават фантастична атмосфера. Градот е обоен во црвено и жолти и сите со нетрпение го очекуваат вечерашниот меч.

објавено: 14 април 2016 - 20:04

Најново во Меѓународен Фудбал