Меѓународен Фудбал

РОНАЛДО ЈУНИОР УШТЕ ЕДНАШ ПОКАЖА ДЕКА Е ГОЛЕМ ФАН НА ЛЕО

Роналдо држи говор, а син му гледа во Меси

Бонучи: Судбината сакаше да не играм против...

Капитенот на Милан нема да биде во составот на „росонерите“ за дуелот со...

Кога еден Французин сака да заигра за „фуријата...

Тео Ернандез, иако има француско потекло сака да заигра за селекцијата на...

Берлускони загрижен за иднината на Милан

„Ме загрижува тоа што новиот сопственик молчи. Знам дека има финансиски проблем...

ПАРАНОРМАЛНО: Најлудиот пенал во историјата (ВИДЕО)

Дефинитивно ова е најлудиот пенал во историјата на фудбалот. Претходно сме виделе како голманот го слави одбранетиот удар од белата точка, додека топката влегува во голот благодарение на неговата неспретност или пак ветерот, но она што „Фокс Спорт Азија" ретко може да се види низ терените во светот. Откако изведувачот на пеналот ја погоди пречката, а голманот истрча надвор од казнетиот простор да прослави, топката на чуден начин се врати во голот.

Хаос на „Велодром“, најдебелиот крај го извлече Нејмар (ВИДЕО)

Големото дерби на 10. коло во француската Лига 1 меѓу Марсеј и ПСЖ заврши без победник 2:2. Конечниот резултат го постави Едисон Кавани со евро-гол од слободен удар во втората минута од судиското надополнување. Пред овој погодок на Велодром се одвиваше вистинска драма, а најдебелиот крај го извлече Нејмар. Бразилецот не успеа да остане „ладен“ на провокацијата од страна на противничкиот фудбалер, на крајот попушти и заработи втор жолт картон, односно црвен.

Очај за Еибар, деветти меч против Реал Мадрид без победа

Марко Асенсио блескаше вечерва против Еибар со гол и асистенција по која пдна автогол, а Реал Мадрид продолжува да биде кошмар за тимот од Баскија

Ден за „нули“ во Бундеслигата

Ретко се случува во викенд натпреварите во Бундеслигата, сите дуели во еден ден да завршат нерешено. Денеска на трите меча немаше победник, гарнирано со само 4 погодоци

Кедира шоу, хет-трик на германскиот репрезентативец и шестка од Јуве за Удинезе

Јувентус го прегази Удинезе со 6:2 на гостински терен, а доминираше Сами Кеира со хет-трик. И тоа во моменти кога најмногу и требаше на „Старата дама“

ПСВ ЈА РЕНОВИРА ТРИБИНАТА: Купете си столче за спомен

Денеска фудбалерите на ПСВ ќе го дочекаат Хераклес. А пред и по завршувањето на мечот, навивачите како сувенир ќе можат да купат стари столчиња од „Филипс Арената"...

Без Пандев Џенова му лапна бодче на Милан

На Милан не му оди добро во Серија А и сезонава, а денеска „росонерите“ и четвртипат по ред не победија и се заковаа во средината на табелата. Без Горан Пандев, кој остана на клупата Џенова одигра без голови во Милано, а гостите можеа и повеќе, бидејќи Милан од 25. минута играше со фудбалер помалку

Се распукаа „топчиите“, настрада Евертон - Арсенал слави победа од 5:2 во Ливерпул

Арсенал конечно го оправда реномето на една од најдобрите екипи во Англија и со 5.2 го декласира Евертон и тоа на гостински терен

ЛИЦИТАЦИЈА ВО МИЛАНО: Фаворит е ЏЕНАРО ГАТУЗО!

Некогашниот доминатор во средниот ред на Милан би можел да добие „прекомандување" и од младинскиот да влезе во сениорскиот тим на местото на Винченцо Монтела.

САРИ СО ПОЗДРАВ ДО СПАЛЕТИ: Ако сум јас министер за финансии, ти си министер за одбрана!

„Имајќи ја во предвид играта, бројот на удари и доминацијата на теренот, мислам дека загубивме два бода"- порачува стратегот на наполитанците по оние (0:0) во дербито против Интер.

Pages