Меѓународен Фудбал

ГОЛЕМА РАДОСТ ЗА ХОЛАНДСКИТЕ НАВИВАЧИ

Легендарниот напаѓач по 14 години се враќа дома

Санчез денеска оди на лекарски прегледи во...

Најдобриот играч на Арсенал се збогува со своите досегашни играчи и во најскоро...

Навивачите собираат пари да го вратат во клубот

Единсон Кавани веќе подолго време е незадоволен од статусот во Пари Сен Жермен

Борусија Дортмунд си фати ред, секое коло по бодче

Борусија Дортмунд не успеа да ја прекине серијата од нерешени, па вечерва и во...

Намибија го освои Брегот на Слонова Коска

Африканскиот Куп на Нации донесе ново изненадување и сензационална победа на Намибија против фаворитот Брег на Слонова Коска на стартот од натпреварувањето

Фантастично дерби со 7 погодоци - Ливерпул му најде чаре на Манчестер сити

Ливерпул е првата екипа во Премиерлигата што успеа да најде чаре за лидерот Манчестер сити и да му ја прекине неверојатната серија без пораз, што траеше цели 22 кола. Ливерпул во фантастично дерби славеше победа со 4:3 

Монтела има проблем, Севилја заборави како се победува

Винченцо Мотела има големи проблеми во Андалузија и на двата дуели како нов тренер на Севилја нанижа два порази во шпанската Ла Лига

Судан блескаше на премиерата во Африка

Репрезентацијата на Судан блесна на стартот од африканскиот Куп на Нации и со 2:1 ја победи фаворизираната Гвинеа

Реал Мадрид поблиску до зоната за испаѓање, отколку до Барселона

Во Мадрид веќе не ни помислуваат на титулата во Ла Лига

На новото засилување му беше жал да ја гази тревата на „Камп Ноу“

Јери Мина го облече дресот на Барселона, а кога Колумбиецот требаше да биде претставен на стадионот, направи чуден потег. Дефанзивецот ги соблече копачките и чорапите, па на тревата се прошета бос. Потоа Мина објасни дека со тој негов потег, сакал да изрази почит кон трвата и клубот за кој ќе игра.Мина дојде од тимот на Коринтијанс за сума од 12 милиони евра. 

МНОГУ Е СТУДЕНО - 16: Во Мадрид веќе не се зборува за титулата (ВИДЕО)

Виљареал славеше на „Санјтаго Бернабеу" со одлиниот погодо на Форналс во 88. минута за неочекувани (0:1).

Супер Марио се врати, Штутгарт победи

Марио Гомез имаше триумфално враќање во својот прв професионален клуб, Штутгарт, а публиката со овации го поздрави неговиот кам-бек. Популарниот Супер Марио не постигна гол, но сепак слави победа од 1:0 против Херта

Жирона го разби Лас Палмас, Олунга стана клупски рекордер со хет-трик

Жирона го декласира Лас Палмас со 6:0, што им е највисока победа во настапите во шпанската Прва лига, а Мајкл Олунга се запиша во клупската историја на победничкиот состав со хет-трик

Бос Мина Џери низ „Камп Ноу“ (Видео)

Колумбиецот Џери Мина се претстави пред симпатизерите на Барселона, на „Камп Ноу“, а во знак на почит кон нив и кон клубот со голема традиција приреди неочекуван потег

Pages