Меѓународен Фудбал

ГОЛЕМА РАДОСТ ЗА ХОЛАНДСКИТЕ НАВИВАЧИ

Легендарниот напаѓач по 14 години се враќа дома

Санчез денеска оди на лекарски прегледи во...

Најдобриот играч на Арсенал се збогува со своите досегашни играчи и во најскоро...

Навивачите собираат пари да го вратат во клубот

Единсон Кавани веќе подолго време е незадоволен од статусот во Пари Сен Жермен

Борусија Дортмунд си фати ред, секое коло по бодче

Борусија Дортмунд не успеа да ја прекине серијата од нерешени, па вечерва и во...

Баерн Минхен ѝ украде уште еден Геце на Борусија

По една година откако Борусија Дортмунд беше приморана да се откаже од својот најдобар играч Марио Геце, кој сакаше да се пресели во таборот на најголемиот ривал на „Милионерите“, актуелниот германски шампион Баерн од...

Рома му удри силна „шлаканица“ на Јувентус, Итурбе се сели во Рим

Заминувањето на Конте предизвика вистински хаос што се однесува до трансфер периодот во Јувентус. Првиот посериозен удар стигна од Рома која успеа да стигне до потписот на одличниот офанзивен играч за врска Хуан Итурбе...

На „Вол стрит“ пресметаа: Манчестер јунајтед е највреден спортски колектив!

Најтрофејниот англиски клуб Манчестер јунајтед, 20-кратниот шампион на Англија е највреден спортски колектив на светот, откако „црвените ѓаволи“ потпишаа неверојатен спонзорски договор од преку една милијарда долари за...

„Јуве-експрес“ најде нов тренер! Двегодишен договор за Алегри и шест милиони евра

Како бомба одекна веста дека Антонио Конте го напушта Јувентус, но таквата одлука на младиот тренер воопшто не била изненадувачка за управата на клубот од Торино. Ушре на крајот од ланската сезона, Конте побарал...

Реал Мадрид го купи најдобриот голман во шпанската Примера

Најдобриот голман од ланската сезона во шппанската Примера и еден од најдобрите голмани на штотуку завршеното Светско првенство ќе се пресели во Реал Мадрид, откако европскиот шампион ја исплати отштетната клаузула...

Торино најде замена за Имобиле во Фабио Кваљарела

Италијанскиот калчолигаш Торино најде замена за својот најдобар фудбалер Чиро Имобиле и тоа од таборот на шампионот и соседот Јувентус. Нов напаѓач ќе биде Фабио Кваљарела, најавуваат италијанските медиуми. Кваљарела...

Спарта Прага најубедлива, Селтик и Макаби Тел Авив се измачија да победат

Чешкиот шампион Спарта Прага веќе го обезбеди третото квалификациско коло во Лигата на шампионите откако денеска со убедливи 7-0 на свој терен ја победи естонска Левадија од Талин. Спарта Прага беше најубедлива, а прва...

Драматична потрага по екс-холандскиот репрезентативец: Квидо Ланзат е исчезнат!

Поранешниот холандски младински репрезентативец Квидо Ланзат (34) се води како исчезнат од петокот. Неговото семејство е во очај, плашејќи се за својот близок роднина, неговиот брат Тихо Ланзат на неговата Фејсбук-...

Која ќе биде следната жртва на Суарез? За Рамос или Пепе коефициентот е 21!

Доколку Уругваецот повторно гризне некого ќе мора да ѝ плати четири милиони евра на Барселона, а вие можете да се обложите доколку верувате дека Суарез повторно ќе направи сличен испад. Веројатно веќе слушнавте дека...

Шаќири му ја затна устата на Замер: Јас живеам во сегашноста, а не во иднината!

Спортскиот директор на минхенкси Баерн Матијаас Замер синоќа изјави дека Џердан Шаќири летово сигурно нема да го напушти клубот бидејќи тој е дел од иднината на баварскиот гигант и со тоа разочара милиони навивачи на...

Pages