Меѓународен Фудбал

ИАКО ПОМИНАА ПОВЕЌЕ ОД 70 ГОДИНИ ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА

Бомба од 50 кг. во базата на Штутгарт

Коста: Уште имам симпатии за Челси

Диего Коста вели дека е пресреќен што се врати „дома", во Атлетико Мадрид по „...

Дарио Срна не знае што го снајде

Капитенот на Шахтер Донецк потврди дека е позитивен на допинг тестот, но најави...

Има луди пресврти, ама ова е премногу (Видео)

Аргентинскиот гигант Ривер плејт е творецот на неверојатниот пресврт, за...

По Карло Анчелоти, Зинедин Зидан тренер на Реал Мадрид

Актуелниот договор на италијанскиот стратег со „кралскиот клуб“ истекува во 2016 година, а по истекување на истиот на неговото место ќе седне легендарниот Зинедин Зидан. Со оглед на тоа дека Реал е познат по тоа што...

Симеоне го составува тимот според хороскопот

Шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид сезонава е фантастичен, лидер е во Ла Лига, игра четврт-финале во Лигата на шампионите, а сето тоа најмногу се должи на аргентинскито стратег Диего Симеоне, кој од доаѓањето буквално...

Јирген Клоп ќе биде „новиот Венгер“?

Долгогодишниот стратег на Арсенал, Арсен Венгер има важечки договор со клубот до крајот на оваа сезона, а во повеќе наврати досега истакнуваше дека тој ќе одлучува дали ќе остане или ќе замине. По новиот дебакл и...

Куртоа, конечно, на голот на Челси

Трансфер сагата околу младиот голман наскоро ќе го добие својот конечен епилог, а според него Белгиецот ќе пристигне на „Стемфорд Бриџ“ и Мурињо ќе му загарантира место во стартниот тим на почетокот од следната сезона....

Кајл Вокер е најбрзиот премиерлигашки фудбалер (ФОТО)

Англискиот репрезентативец Кајл Вокер, десен бек на лондонски Тотнем е најбрзиот премиерлигашки фудбалер во моментов. Тој преку својот профил на Инстаграм се пофалил дека му нема рамен на Островот, објавувајќи...

Јувенус и Андреа Пирло ќе ја продолжат соработката

Сјајниот италијански репрезентативец и актуелен член на италијанскиот првак Јувентус, Андреа Пирло че остане во Торино, и покрај најавите пред неколку месеци дека е можна разделба на плејмејкерот со „старата дама“....

Рајан Гигс ќе го напушти Манчестер јунајтед летово?

Легендата на англискиот великан Манчестер јунајтед, Рајан Гигс, кој има над илјада настапи за „црвените ѓаволи“, чиј член е од 1990 година планира да го напушти „Олд Трафорд“ летово и да стави точка на кариерата во...

Дортмунд ќе се засилува на голманската позиција со чувар од Арсенал?

Европскиот вицепрвак Борусија Дортмунд ќе се засилува на голманската позиција и тоа со полскиот чувар на мрежата од Арсенал, Лукаш Фабијански, објавија дел од медиумите. „Милионерите“ покажале сериозен интерес во...

Си направи „селфи“ со 250. гол на Лампард за Челси! (ФОТО)

Звучи неверојатно, но еден малолетен навивач на англискиот фудбалски премиерлигаш Челси, успеа да си напраив „селфи“ фотографија токму во моментот кога Франк Лампард, на вчерашниот дуелс со Стоук, го постигна 250. гол...

Гром повреди петмина фудбалери, еден од нив се бори за живот!

На мечот помеѓу екипите на Нотш и Силијан во австриската четврта лига се случила вистинска драма откако гром удрил во теренот и повредил петмина фудбалери! Иако во градот владеела силна бура, фудбалерите и судиите...

Pages