Меѓународен Фудбал

Епски гол на Реал, направија 44 додавања пред да...

„Кралскиот клуб“ убедливо со 3:0 започна во одбраната на титулата во Примера...

За Пандев 75 минути, за Џенова реми без голови

Горан Пандев одигра стартни 75 минути за Џенова во новата сезона во Италија, а...

И Барса тргна со победа

Со автоголот на Тоска и погодокот на Серхи Роберто во рок од 180 секунди од 36...

Калиниќ веќе е како играч на Милан, Несторовски го чекаат во Фиорентина

Една од летните трансфер сапуници е пред разрешница

Опасно е кога стоперот жонглира, несреќниот Нуху ја почести ЦСКА Москва (Видео)

Стоперот на Јанг Бојс Касим Нуху е трагичар на дуелот со ЦСКА Москва, а неговото невнимание во 91. минута им донесе победа на Русите, многу значајна пред реваншот за пласман во Лигата на шампионите

Ливерпул чекори кон Лигата на шампионите, блиску се и ЦСКА Москва и АПОЕЛ (Видео)

Ливерпул го доби првото дерби од двомечот со Хофенхајм во плејоф фазата за настап во Лигата на шампионите и е многу блиску до елитното друштво, а на чекор до луксузот во Лш се и ЦСКА Москва и АПОЕЛ 

Премиер лигата го скратува преодниот рок?

Клубовите од Премиер лигата размислуваат за промена на летниот трансфер период, кој би завршил пред да стартува новата сезона следната година.

Роналдо, Меси или Буфон, прашање е сега?

Европската куќа на фудбалот ги објави десетте играчи кои се на скратената листа за играч на годината, иако многумина сметаат дека таа уште сега е во рацете на Кристијано Роналдо

ОСМАНИ: Ние ќе ја играме нашата игра... (ФОТО)

„Без разлика што играме против тим како што е Милан ние ќе ја играме нашата игра и се надеваме дека ќе се покажеме во добро светло против италијанскиот тим“ - рече тренерот на Шкендија, Ќатип Османи.

Кутињо и Дембеле и ги трошат 220 милиони евра на Барса од трансферот на Нејмар

Каталонските медиуми објавија дека Барселона сигурно ќе ги купи Осман Дембеле и Фелипе Кутињо за сума од 220 милиони евра, колку што шпанскиот гигант инкасира од трансферот на Нејмар во ПСЖ

(Фото + Видео) Шнитот не се погоди, стадионот во Крајова чини 55 милиони евра и служи за потсмев

Вистински пример како не треба да изгледа модерен стадион е градбата во Крајова, Романија, која чини 55 милиони евра, а веќе служи за потсмев во фудбалските кругови

Навивачите на Реал ќе протестираат против Барселона и судиите

Фановите на мадриѓани се лути поради делењето на правдата на „Камп Ноу“ во неделата, кога беше исклучен Кристијано Роналдо, па на утрешниот меч на „Сантијаго Бернабеу“, во 7 минута ќе го изрази своето незадоволство

Фенербахче му „фрли око“ и на Орељана од Валенсија

Екипата на Фенербахче, противникот на Вардар во завршниот двомеч за пласман во фазата по групи сака да го ангажира десното крило на Валенсија, Фабијан Орељана

Pages