Меѓународен Фудбал

РОНАЛДО ЈУНИОР УШТЕ ЕДНАШ ПОКАЖА ДЕКА Е ГОЛЕМ ФАН НА ЛЕО

Роналдо држи говор, а син му гледа во Меси

Бонучи: Судбината сакаше да не играм против...

Капитенот на Милан нема да биде во составот на „росонерите“ за дуелот со...

Кога еден Французин сака да заигра за „фуријата...

Тео Ернандез, иако има француско потекло сака да заигра за селекцијата на...

Берлускони загрижен за иднината на Милан

„Ме загрижува тоа што новиот сопственик молчи. Знам дека има финансиски проблем...

Греем Сунес: Мојс е најдобро решение за селектор на Шкотска

Легендата на шкотскиот фудбал, Греем Сунес вели дека раководството на Шкотската фудбалска Асоцијација не треба многу да размилсува околу изборот на нов селектор и веќе има вистински кандидат што ќе ги врати храбрите срца на вистинскиот колосек

Волкот фатен во стапица, ама беше доцна за Црвена Звезда (Фото)

Тео Волкот на шега објави фотографија со коментар „Добро ме чуваа“, заедно со припадници на српската полиција, а на терен напаѓачот на Арсенал беше еден од „виновниците“ за победата на гостите од Лондон

Реал купува талентирани Бразилци, цената им е иста по 45 милиони евра

Реал Мадрид мисли на иднината и веќе купи два големи бисери на бразилскиот фудбал, Виничиус и Алан, а цената им е иста, по 45 милиони евра

Ригони не бира и не простува, а почна како резерва со Вардар - Аргентинецот ги почести со голови сите противници

Аргентинецот Емилијано Ригони е стрелец број 1 во Европа Лигата, а офанзивецот на Зенит постигна барем еден гол со сите три ривали на рускиот тим во Л групата од Европа Лигата. Меѓу нив секако е и Вардар 

Габриел Жезус е уметник - пред 3 години боеше улици, сега е топ стрелец во Англија

Габриел Жезус е едно од освежувањата во Премиерлигата и веќе втора сезона игра одлично во дресот на Манчестер сити. Фудбалски уметник со неверојатен инстинкт за гол, со многу интересна животна приказна

Бајката на Остерсундс е се поубава, Едвардс си го оствари сонот со гол во Европа Лигата (Видео)

Шведскиот дебитант во Европа Лигата, Остерсундс продолжи со одличните настапи и се уште нема пораз во Ј групата и е лидер, а вчера еден од фудбалерите во овој состав си го оствари сонот

Ѕвездата на Арсенал призна дека заминува во Јунајтед

Најскапиот играч во историјата на германскиот фудбал и крал на асистенциите, според пишувањата на англиските медиуми, наскоро ќе го облече дресот на Манчестер Јунјатед. 

Жиру со ножички ја смири „Маракана“ (Видео)

Оливие Жиру пак беше мајстор за гол со ножички, а акцијата на Арсенал за победа против Црвена Звезда беше филигранска, за молк на „Маракана“ и над 50 илјади навивачи на поранешниот европски првак од Србија 

ГРНЧАРОВ РЕЗИМИРА: Дадовме се што можеме, дури и повеќе од сто насто, но квалитетот си е квалитет!

„Имаат квалитетни играчи. И благодарам на публиката што дојде во голем број и што не подржа. Се надевам дека и на другите натпревари ќе дојдат во вака голем број и ќе не подржат"- посака предводникот на одбраната на Вардар.

ЈАНЕВСКИ СО ПРИЗНАНИЕ: Јас го составувам тимот и моја е вината, им се извинувам на навивачите!

По уште еден разочарувачки настап на „црвено-црните“ пред својата публика во Скопје, кормиларот на „вардарци“ побара извинување од присутните

Pages