Битолското дерби за „помладиот“ клуб

Битолското дерби за Еурофарм Работник

Ракометарите на Еурофарм Работник вторпат во низа во рамките на една седмица го победија градскиот ривал Пелистер, овојпат во меч од националниот куп и му се придружија на Металург и на Охрид, со пласман на финалниот турнир. Во финалниот меч од третата група, ракометарите на Работник славеа со 27-24

објавено: 23 април 2017 - 19:46

Ракометарите на Еурофарм Работник вторпат во низа во рамките на една седмица го победија градскиот ривал Пелистер, овојпат во меч од националниот куп и му се придружија на Металург и на Охрид, со пласман на финалниот турнир. Во финалниот меч од третата група, ракометарите на Работник славеа со 27-24. Избраниците на Андон Бошковски беа на потребното ниво во клучниот меч по групи, откако претходно и двете екипи имаа релативно лесни задачи во полуфиналето против Младост Богданци и Вардар јуниор.

Работник го скрши отпорот на пелистерци во првата фаза од второто полувреме кога поведе со 16:11, по што немаше дилеми околу победникот. 

Најново во Ракомет