ФИНАЛЕТО ПРЕД ФИНАЛЕТО ВО КУПОТ СО ВЕЧЕРЕН ТЕРМИН

Саботна „треска“ во Битола

Полуфиналниот дуелот меѓу Вардар и Металург ќе се игра во вечераниот термин (20:30 часот.), претходно во првата битка за пласман во финалето на Купот на Македонија ќе се сретнат Еурофарм Работник и Охрид.

објавено: 16 мај 2017 - 13:37

Сосема очекувано, финалето пред финалето во Купот на Македонија, кој викендов ќе се одржи во Битола, меѓу Вардар и Металург ќе се игра во вечерниот термин (20:30 часот). Претходно во првата полуфинална двојка силите ќе ги одмерат Еурофарм Работник и Охрид, дуелот е закажан со почеток во 17:30 часот.

Финалето од Купот на Македонија ќе се игра в недела во 16:30 часот.

 

 

Најново во Ракомет