КРАЈ НА ЕДНА ОДЛИЧНА КАРИЕРА

Митков заврши во воздух (Фото)

Десниот бек го одигра последниот меч во репрезентативниот дрес на Македонија. Долгогодишната кариера во националниот состав на 35-годишниот специјалист во одбраната заврши на одличен начин, со прослава за пласман на Европското првенство во Хрватска, следната година. Митков одигра 92 меча за Македонија, а по последниот, овој против Чешка, заврши во воздух.

објавено: 18 јуни 2017 - 22:40

Најново во Ракомет